Jaunumi

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sadarbībā ar Valsts policiju un Ceļu satiksmes drošības direkciju šodien uzsāka informatīvo kampaņu, kurā iedzīvotājiem atgādinās par pareizu rīcību pēc ceļu satiksmes negadījumiem un ugunsdzēsības aparāta automašīnās nepieciešamību un nozīmību. 

Ik dienu ugunsdzēsēji glābēji dodas ne tikai uz ugunsgrēku dzēšanu, bet arī uz neskaitāmiem ceļu satiksmes negadījumiem, lai no avarējušām automašīnām atbrīvotu cietušus cilvēkus, dzēstu aizdegušās automašīnas un veiktu citus glābšanas darbus. Pieredze rāda, ka cilvēki nereti nezina, kā pareizi rīkoties pēc šādiem negadījumiem, tāpēc, īstenojot informatīvo kampaņu, VUGD mērķis ir atgādināt iedzīvotājiem par pareizu rīcību pēc ceļu satiksmes negadījumiem – to, ka ir jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, nevis jāfotografē vai jāfilmē, un to, ka ugunsdzēsības aparātam ir jābūt katrā automašīnā.

Šīs kampaņas ietvaros ir izveidoti trīs informatīvi videoklipi, kuri tiks demonstrēti izglītības iestādēs, kā arī ikviens interesents tos aicināts apskatīt VUGD sociālo tīklu kontos. Savukārt VUGD nodarbinātie kampaņas laikā dosies uz bērnudārziem un sākumskolu pirmajām klasēm, lai dalītu krāsojamās grāmatas un mācītu bērniem par pareizu rīcību pēc ceļu satiksmes negadījuma un zvanīšanu 112. Informatīvā kampaņa norisināsies no 8. līdz 17.novembrim.

VUGD statistika liecina, ka ik gadu ugunsdzēsēji glābēji dodas uz vidēji 800 glābšanas darbiem, kas saistīti ar ceļu satiksmes negadījumiem un palīdzības sniegšanu pēc tiem – gan iespiestu cilvēku glābšanu, gan ceļa braucamās daļas sakārtošanu pēc negadījumiem vai, piemēram, degvielas noplūdes likvidēšanu. Kopumā 2016.gadā ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja vairāk nekā 170 cilvēkiem, savukārt šogad palīdzība sniegta jau vairāk nekā 110 cilvēkiem.

Tāpat ik gadu ugunsdzēsēji glābēji saņem vidēji ap 200 izsaukumiem uz degošām automašīnām, bet ierodoties notikuma vietā, mašīna gandrīz jau ir nodegusi. Tikko pamanot dūmus zem automašīnas motora pārsega, cilvēki var ātri aizdegšanos likvidēt vai vismaz ierobežot, izmantojot ugunsdzēsības aparātu. Bet vairumā gadījumu autovadītājiem šo aparātu nav!

 

VUGD atgādina, ka ceļu satiksmes negadījumā ir svarīgi pēc iespējas ātrāk zvanīt uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, lai cilvēkiem tiktu sniegta palīdzība, nevis, piemēram, fotografēt un filmēt notiekošo!

Sagatavoja: Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa