Jaunumi Preses relīzes

Ceturtdien, 20. janvārī, atzīmējot barikāžu aizstāvju atceres 31. gadadienu un godinot 1991. gada barikāžu upuru piemiņu, Iekšlietu ministrijas un iekšlietu dienestu vadība noliks ziedus pie barikāžu aizstāvju atdusas vietām II Meža kapos,  pie Brīvības pieminekļa, kritušo piemiņas vietās Bastejkalnā, kā arī kā arī pie bijušās Iekšlietu ministrijas ēkas, kur izvietota piemiņas plāksne 1991.gada barikāžu laikā bojā gājušajiem ministrijas darbiniekiem.

“Jau 31. gadu pieminam 1991. gada janvāra barikādes, kuru laikā to dalībnieku gribasspēks nevardarbīgās pretošanās akcijā simbolizēja atjaunotās Latvijas brīvvalsts nākotni, pagrieziena punktu, kādēļ varam lepoties ar savu dzīvi šodien - neatkarīgā, drošā un demokrātiskā Eiropas valstī. Barikāžu dalībnieku pašaizliedzīgā rīcība un arī to varoņu, kuri barikāžu laikā krita par Latvijas brīvību, dzīves ceļš mūsu atmiņās vienmēr tiks pārmantots un godināts. Pateicoties šo cilvēku drosmei, šodien ir izaugusi paaudze, kas var baudīt dzīvi brīvā valstī, īstenot sevi, nebaidoties no represijām un draudiem,” M.Golubeva.

Ik gadu 20. janvārī visā Latvijā un arī Iekšlietu ministrijā piemin 1991. gada barikāžu upurus. Viens no dramatiskākajiem brīžiem barikāžu vēsturē bija uzbrukums Iekšlietu ministrijai 1991. gada 20. janvārī, kura laikā apšaudē smagi ievainoja vairākus Bauskas milicijas darbiniekus, bet valdības apsardzes dienesta vada komandieris milicijas leitnants Vladimirs Gomanovičs un iekšlietu daļas inspektors Sergejs Konoņenko gāja bojā.