Līvānu novadā dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēksPrint

03.09.2019

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 2.septembra plkst. 6.30 līdz 3.septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 46 izsaukumus – 19 uz ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem un septiņi izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 14.52 VUGD saņēma izsaukumu uz Līvānu novada Sutru pagastu, kur no graudu kaltes bija redzamas liesmas. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg graudu kalte. Lai gan ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja spēcīgais vējš un ēkas konstrukcijas, mazāk nekā divu stundu laikā ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās liesmas ierobežot un ugunsgrēku lokalizēt. Plkst. 22.20 ugunsgrēks tika likvidēts un kopējā degšanas platība bija 350m2.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, koka dobums, ārdurvis, meža zemsedze, divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, trīs garāžas, divas dārza mājas, dzīvojamā māja.

Plkst. 19.44 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Jēkabpils novada Ābeļu pagastu, kur cilvēks bija apmaldījies mežā un jau vairākas stundas nevarēja atrast izeju. Izmantojot ugunsdzēsības automašīnas skaņas signālus un uzturot sakarus ar cilvēku pa telefonu, viņam tika norādīts pareizais virziens izejai no meža un stundas laikā cilvēks tika atrasts.

VUGD aicina iedzīvotājus, dodoties mežā, neaizmirst par drošību. Ja saprotat, ka pašu spēkiem nespēsiet izkļūt no meža, tad nekavējoties zvaniet glābējiem pa tālruni 112 un nosauciet tiem pēc iespējas konkrētākus orientierus – kurā vietā iegājāt mežā, cik ilgi uzturaties mežā, kādus dabas vai cilvēka veidotus objektus esat šķērsojis vai, kam esat pagājis garām.