Sestdien piedeguša ēdiena izraisītā ugunsgrēkā cieta cilvēksPrint

02.09.2019

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 31.augusta plkst. 6.30 līdz 2.septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 107 izsaukumus – 44 uz ugunsgrēku dzēšanu, 41 uz glābšanas darbiem un 22 izsaukums bija maldinošs.

Sestdien naktī plkst. 02.00 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka dzīvoklī uz plīts deg bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens 0,1m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa tika izglābts viens cilvēks, kurš bija cietis ugunsgrēkā un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 2.19 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 11.50 VUGD saņēma izsaukumu uz Jelgavas novada Vircavas pagastu, kur dega ferma. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāva mūra fermas daļa 450m2 platībā, turklāt tai jau bija iebrucis griestu pārsegums un jumts. No ēkas tika evakuētas 20 cūkas. Ugunsgrēka dzēšanas darbu laikā cieta viens ugunsdzēsējs glābējs, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 21.52 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Ikšķiles novada Tīnūžu pagastā, kur cilvēks bija apmaldījies mežā. Notikuma vietā, sazinoties ar apmaldījušos pa mobilo tālruni un raidot autocisternas skaņas signālu, cilvēkam tika norādīta vieta izkļūšanai no meža.

Svētdien Brenguļu novadā no Brenguļu dzirnavezera tika izcelts noslīcis cilvēks un nodots Valsts policijas darbiniekiem.