Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 27.aprīļa plkst. 06.30 līdz 28. aprīļa plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 34 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 12 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Naktī plkst. 04.43 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz kādu daudzstāvu māju Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies ēkas sestajā stāvā. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg ēkas sestais stāvs 100m2 un jumts 150m2 platībā. Ugunsgrēkā izglābti deviņi cilvēki, kas bija cietuši un nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMPD) mediķiem. 24 cilvēki no ēkas tika evakuēti. Veicot dzēšanas darbus, ēkā atrasti astoņi bojāgājuši cilvēki. Plkst. 08.03 ugunsgrēks tika lokalizēts un patlaban turpinās tā dzēšana.

Plkst. 03.56 tika saņemts izsaukums Līvānu novadā, kur trīsstāvu ēkā dega divi dzīvokļi 56m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks. Plkst. 07.38 ugunsgrēks tika likvidēts. Dzīvoklī nebija uzstādīts dūmu detektors.

Plkst. 02.46 tika saņemts izsaukums Liepājā, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva gaitenī dega dīvāns 2m2 platībā, radot spēcīgu sadūmojumu. No piedūmotās ēkas tika izglābti četri cilvēki. No ēkas evakuēti vēl 15 cilvēki. Plkst. 04.00 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 09.45 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas trešajā stāva dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens 0,01m2 platībā, radot spēcīgu sadūmojumu. No dzīvokļa izglābts viens cilvēks, kurš bija cietis un nodots NMPD mediķiem. Plkst. 10.13 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega pirts, nojume un pagrabs, ārsiena un jumta siltinājums angārā, uz plīts piededzis ēdiens, papīri pagrabā, sodrēji dūmvados, šķūnis, vieglā automašīna un zaru kaudze.