Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 28.aprīļa plkst. 06.30 līdz 29. aprīļa plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 58 izsaukumus – 22 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet 20 izsaukumi bija maldinājumi.

Šorīt plkst. 05.01 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā, kur kādas piecstāvu dzīvojamās ceturtā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 10m2 platībā. No ēkas tika evakuēti pieci cilvēki. Plkst. 06.31 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī valstī dzēsti 13 kūlas ugunsgrēki,  no kuriem platības ziņā lielākie ugunsgrēki reģistrēti Tukuma novadā, kur kūla un niedres dega 5 hektāru platībā, Līgatnes novadā, kur sausā zāle dega 1,2 hektāru platībā un  Daugavpils novadā, kur kūla dega 1 hektāra platībā. Šogad valstī kopumā dzēsti jau 1024 kūlas ugunsgrēki.

VUGD atgādina: kūlas dedzināšana ir aizliegta un to nav iespējams kontrolēt! Pērnās zāles dedzināšana apdraud cilvēku dzīvību, veselību un īpašumu un nodara būtisku kaitējumu videi!

Plkst. 09.25 tika saņemts izsaukums Balvu novadā, kur bija notikusi divu vieglo automašīnu sadursme, kuras rezultātā vienā no automašīnām bija iespiests cilvēks. Izmantojot hidrauliskos instrumentus, cietušais tika no automašīnas atbrīvots un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.  

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega starpsiena bēniņos, atkritumi, šķūņi un žogs, dūmvada izolācija, sodrēji mājas dūmvadā, savukārt divos gadījumos dega vienstāva dzīvojamā māja.