Sporta aktualitātes
horvartija

No 2021. gada 9. augusta līdz 2021. gada 16. augustam Horvātijas pilsētā Čakovecā notika X Pasaules čempionāts ugunsdzēsības sportā jauniešiem un VI Pasaules čempionāts ugunsdzēsības sportā jaunietēm. Jauniešu konkurencē piedalījās septiņas komandas. Meiteņu konkurencē piedalījās astoņas komandas.

Individuāli jauniešu konkurencē: 8.vietu vecākajā grupā āķkāpnēs ar rezultātu 12,08 izcīnīja Andrejs Sejāns (Rīga) un 100 m šķēršļu joslas pārvarēšanā vidējā grupā ar rezultātu 18,69 9.vietu izcīnīja Timofejs Slepčenkovs (Rīga). Disciplīnās “Ugunsdzēsības stafete” un “Izvēršanās no motorsūkņa” Latvijas jaunieši izcīnīja godalgoto III vietu. Kopvērtējumā Latvijas jauniešu komandai - 4.vieta.

Individuāli meiteņu konkurencē: 8.vietu jaunākajā grupā āķkāpnēs ar rezultātu 9,38 izcīnīja Diāna Zariņa (Naukšēni) un 9.vietu ar rezultātu 9,56 izcīnīja Enija Vucina (Naukšēni), bet vidējā grupā 10.vietu ar rezultātu 9,55 izcīnīja Rūta Eglīte (Naukšēni), savukārt vecākajā grupā 8.vietu ar rezultātu 8,23 izcīnīja Viktorija Leimane (Rīga), uzstādot jaunu Latvijas rekordu un 10.vietu ar rezultātu 8,95 izcīnīja Viktorija Botoša (Rīga).

Individuāli 100 m šķēršļu joslas pārvarēšanā jaunākajā grupā 10.vietu ar rezultātu 20,79 izcīnīja Diāna Zariņa (Naukšēni), bet vidējā grupā 8.vietu ar rezultātu 20,45 izcīnīja Amanda Čākure (Naukšēni), savukārt vecākajā grupā 10.vietu ar rezultātu 18,72 izcīnīja Viktorija Leimane (Rīga). Disciplīnā “Ugunsdzēsības stafete” Latvijas meitēniem - 4.vieta, bet disciplīnā “Izvēršanās no motorsūkņa” Latvijas meiteņu komandai - 5.vieta. Kopvērtējumā Latvijas meiteņu komandai - 4.vieta. Igaunijas meitēniem – 8.vieta.

Treneri – Aleksandrs Kļitončiks (Rīga), Miks Rakeckis (Valmiera) un Linda Čākure (Naukšēni).

VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš Pasaules čempionātos piedalījās kā vecākais tiesnesis ugunsdzēsības stafetē.