Jaunumi

No 10. līdz 12.novembrim Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) kopā ar Klaipēdas apriņķa ugunsdzēsības un glābšanas pārvaldi organizē praktiskās mācības par bezpilota gaisa kuģu (dronu) izmantošanu Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projekta “Jauno tehnoloģiju ieviešana pierobežas ārkārtas situāciju apkarošanā” (EMERG_TECH, LLI-276) ietvaros. Praktiskām mācībām ir pārrobežu efekts, jo tās paralēli notiek gan Zemgales reģionā, gan Klaipēdas apriņķī pēc vienota scenārija.

Praktisko mācību mērķis ir nodot bezpilota gaisa kuģus VUGD struktūrvienībām tālākai dienesta funkciju izpildei, kā arī veicināt nodarbināto izpratni par projekta iegādāto dronu spējām, pielietojumu un to integrēšanu VUGD ikdienas darbā, iekļaujot informāciju par izveidoto e-apmācības sistēmu un iekšējiem noteikumiem.

Projektā VUGD iegādājās 43 dronus: 30 ar optisko kameru un termokameru, 11 – ar optisko kameru un 2 multifunkcionālus dronus, kas ir aprīkoti ar augstas izšķirtspējas termokameru un vizuālās redzamības kameru ar optisko palielinājumu. Ierīces ir paredzētas, lai ugunsdzēsēji glābēji varētu veikt izlūkošanu no gaisa, izmantojot optisko vai termokameru. Iegūtā informācija no drona palīdz ātrāk pieņemt lēmumus par resursu izvietošanu, kā arī operatīvāk identificēt kritiskos punktus, piemēram, degošai ēkai identificēt karstākās vietas jumta konstrukcijā. Droni nav paredzēti ugunsgrēku dzēšanai, aprīkojuma vai cilvēku transportēšanai.  

Mācībās ir iesaistītas VUGD teritoriālo un patstāvīgo struktūrvienību amatpersonas, kuras praktiski iemācīsies izmantot dronus, kā arī piedalīsies sanāksmē (ārtelpās), kur tiks diskutēts par kopējo VUGD vīziju – izmantot dronus pamatfunkciju īstenošanā.

 

Eiropas Reģionālās attīstības fonda Interreg Latvijas – Lietuvas programmas 2014.-2020.gadam mērķis ir sekmēt programmas reģionu ilgtspējīgu sociālekonomisko attīstību, palīdzot tos padarīt konkurētspējīgākus un pievilcīgākus dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam. Papildu informācija par Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmu 2014.-2020.gadam pieejama tīmekļvietnē: www.latlit.eu.