Civilā aizsardzība Jaunumi Preses relīzes

Pirmdien, 11. jūlijā, plkst. 10.00 SIA “Neste Latvija” Laivinieku ielā 5, Rīgā notiks vietējā līmeņa praktiskās civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas mācības.

Mācību mērķis ir pārbaudīt iesaistīto mācību dalībnieku koordinētu rīcību civilās aizsardzības sistēmas uzdevumu izpildē, tajā skaitā pārbaudīt objekta civilā plāna un ārpus objekta civilās aizsardzības plāna darbību. Pārbaudīt pieejamo komunikāciju, apziņošanas algoritmu efektivitāti, kā arī spēju novērtēt situāciju un pieņemt lēmumus.

Mācībās tiks inscenēta situācija, kurā notiek benzīna noplūde, tam iztvaikojot rodas toksiska un sprādzienbīstama vide. Ņemot vērā faktiskos meteoroloģiskos apstākļus, radīsies apdraudējums ārpus objekta teritorijas. Tiks inscenēta situācija, ka notiks pasākumi sabiedriskās kartības uzturēšanai un ceļu satiksmes pārvirzīšanai ārpus iespējamās riska zonas, lai nepieļautu cilvēku un transportlīdzekļu iekļūšanu bīstamo faktoru ietekmes zonā.

Praktiskajās mācībās uzņēmuma teritorijā piedalīsies nodarbinātie no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas, Pašvaldības policijas, Valsts vides dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Rīgas brīvostas policijas un Neste Latvijas darbinieki un pārstāvji.

Mācību rīkotāji aicina iedzīvotājus nesatraukties, ja redzama ugunsdzēsības transporta kustība un ugunsdzēsēju glābēju darbs uzņēmuma teritorijā, un atvainojas par iespējamo satraukumu un operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem SIA “Neste Latvija” Laivinieku ielā 5, Rīgā apkārtnē!

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem nebūs iespējams klātienē vērot mācību norisi!