Jaunumi Preses relīzes

Trešdien, 21.jūlijā, plkst. 10.50 SIA „INTERGAZ”, Vaļņu ielā 30, Daugavpilī, notiks vietējā līmeņa praktiskās civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas mācības.

Mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot izveidoto kārtību un pasākumus, kas noteikti uzņēmuma civilās aizsardzības plānā, ārpusobjekta civilās aizsardzības plānā,  kā arī pārbaudīt iesaistīto institūciju un uzņēmuma sadarbību, izvērtēt amatpersonu spēju novērtēt situāciju un pieņemt lēmumus. Mācību scenārijs paredz, ka termināla teritorijā tiek uzpildītas autocisternas ar sašķidrināto gāzi un uzpildes laikā notiek gāzes noplūde. Pēc tam, gāzes mākonim sasniedzot autocisternas dzinēju, notiek sprādziens un izceļas ugunsgrēks.

Praktiskajās mācībās uzņēmuma teritorijā piedalīsies pārstāvji no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Daugavpils pašvaldības policijas, Zemessardzes, Valsts policijas, Valsts drošības dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts vides dienesta, Daugavpils pilsētas un Augšdaugavas novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas, Daugavpils pilsētas domes, kā arī SIA „INTERGAZ pārstāvji. Avārijas apstākļu inscenēšanai objekta teritorijā tiks izmatotas dūmu sveces.

Mācību rīkotāji aicina iedzīvotājus nesatraukties, ja redzama ugunsdzēsības transporta kustība un ugunsdzēsēju glābēju darbs uzņēmuma teritorijā, un atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem SIA „INTERGAZ apkārtnē, kā arī iespējamo satraukumu!

Praktiskās mācības norisināsies, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem nebūs iespējams klātienē vērot mācību norisi!