Jaunumi Ukraina
VUGD darbinieki un citu valstu pārstāvji stāv uz kāpnēm pie Ukrainas Valsts Ārkārtas situāciju dienesta ēkas

No 14. līdz 18.septembrim Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks pulkvedis A.Vasiļevskis un Operatīvās vadības pārvaldes operatīvais dežurants pulkvežleitnants A.Šūmanis viesojās Ukrainā, lai piedalītos Glābēju dienai veltītajos pasākumos un paustu atbalstu Ukrainas Valsts Ārkārtas situāciju dienesta ugunsdzēsējiem glābējiem, kas, neskatoties uz kara situāciju un bīstamajiem apstākļiem, turpina pašaizliedzīgi pildīt savus pienākumus.

Vizīte sākās Ļvivas Valsts Civilās Drošības Universitātē un turpinājās ar Rivnas ugunsdzēsības un glābšanas darbu treniņu poligona apmeklējumu. Turpinājumā kopā ar Igaunijas Glābšanas pārvaldes, Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Ugunsdzēsības un glābšanas departamenta un Polijas Valsts ugunsdzēsības dienesta pārstāvjiem Kijivā A.Vasiļevskis un A.Šūmanis piedalījās piemiņas pasākumā, kas bija veltīts ugunsdzēsējiem glābējiem, kas gājuši bojā, pildot dienesta pienākumus. Ieskatu kara norisē un radītajos postījumos varēja gūt, apmeklējot Kara muzeju.

Kijivā notika delegācijas pārstāvju tikšanās ar Ukrainas Valsts Ārkārtas situāciju dienesta priekšnieku un tā pārstāvjiem. Tās laikā tika apspriesta dienesta darbība kara apstākļos, no valstīm saņemtā palīdzība, kā arī šī brīža aktualitātes un vajadzības. Ukrainas Valsts Ārkārtas situāciju dienesta priekšnieks uzsvēra to, cik svarīga ir sajūta, ka ukraiņi šādā grūtā brīdī nejūtas vieni savā cīņā.

"Kara un militāro draudu gadījumā lielākoties tiek runāts par armijas lomu, bet vizītē Ukrainā mēs varējām pārliecināties, cik būtisks ir ugunsdzēsēju glābēju uzdevums šajos ārkārtīgi bīstamajos apstākļos. Tieši ugunsdzēsēji glābēji kopā ar mediķiem ir tie, kas pirmie reaģē un dodas uz sagrautajām ēkām, industriālajiem un citiem objektiem. Tieši ugunsdzēsēji glābēji ir tie, kas, neskatoties uz tiešiem apšaudes un raķešu triecienu draudiem, dzēš ugunsgrēkus un ēku drupās meklē apraktus cilvēkus," uzsver VUGD Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks A.Vasiļevskis.

Vizītes emocionālākais brīdis bija Bučas un Irpiņas pilsētu apmeklējums, kas ļāva klātienē ieraudzīt Krievijas armijas nežēlību un radīto postu.

"Ejot cauri Irpiņas pilsētai, kur starp priedēm vēl tikai februāra sākumā slējās mūsdienīgas ēkas, skaudri apzinies kara un Krievijas armijas rīcības bezjēdzību. Tie ir iedzīvotāju mājokļi, kas ir sašauti, izdeguši vai pavisam sagrauti. Tās ir iznīcinātas cilvēku dzīves un sapņi par nākotni,"

Kā atzīst VUGD pārstāvji: "Neskatoties uz karu, bezjēdzīgi zaudētām dzīvībām un tām šausmām, ko notikuma vietā pieredz ugunsdzēsēji glābēji, viesošanās Ukrainā atstāja pozitīvu sajūtu, jo cilvēkos, ar kuriem satikāmies, nav redzama nekāda nolemtība. Ukraiņi ir optimisma pilni un pārliecināti par savu uzvaru. To apliecina arī tas, ka pat šādā brīdī visa dienesta darbība nav vērsta tikai uz kara seku likvidāciju, bet tiek rīkota arī labāko dienesta darbinieku godināšana, sporta pasākumi, tiek strādāts pie dažādiem starptautiskiem  attīstības projektiem."