Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 19.janvāra plkst. 6.30 līdz 20.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 46 izsaukumus, no kuriem 27 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 16 uz glābšanas darbiem, savukārt trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, plīts, sadzīves mantas, mēbeles, elektrības sadales skapis, siltumizolācija, ēkas starpsiena, divas vieglās automašīnas, dzīvojamā māja, sodrēji četru ēku dūmvados un trijos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies Apes novada Virešu pagastā, kur 120m2 platībā dega dzīvojamā māja. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, vienstāvu dzīvojamā māja dega ar atklātu liesmu un tai jau bija izdegušas koka konstrukcijas. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst. 8.55 un plkst. 14.11 ugunsgrēks tika likvidēts.

Līdztekus vakardien ugunsdzēsēji glābēji no piedūmota dzīvokļa Olaines novada Olaines pagastā evakuēja cilvēku. Izsaukumu uz notikuma vietu VUGD saņēma plkst. 10.08 un ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka piecstāvu dzīvojamās mājas pagrabā deg sadzīves mantas 12m2 platībā. Pārmeklējot piedūmotās kāpņu telpas dzīvokļus, glābēji evakuēja apmēram 74 gadus vecu sievieti. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 11.55.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās palīgā arī nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem. Plkst. 10.51 glābēji steidzās uz Ozolnieku novada Cenu pagastu, kur, netālu no dzelzceļa stacijas, upes neaizsalušajā daļā bija iemests atsvars, pie kura ar striķi piesiets mazs sunītis, kas atradās uz ledus. Ugunsdzēsēji glābēji suni no ledus nocēla, sasedza segās un nodeva pieteicējai, kura apsolīja par to parūpēties.

Savukārt plkst. 11.33 tika saņemts izsaukums uz Rēzeknes novada Ilzeskalna pagastu, kur 2m dziļā akā bija iekritis suns. Ugunsdzēsēji glābēji suni no akas izvilka un nodeva saimniekam.

Sagatavoja: Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa