Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 27. marta plkst. 6.30 līdz 28. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 71 izsaukumu – 44 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem 21 kūlas ugunsgrēku dzēšanu un divu meža ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 10.03 VUGD saņēma izsaukumu uz Cēsu novadu, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā dega sadzīves mantas 3 m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks. Plkst. 11.44 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Plkst. 11.18 VUGD saņēma informāciju, ka Pilskalna ielā Bauskā no divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva jumta nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka daļēji apdzīvotas ēkas otrajā stāvā deg trīs istabas kopumā 50 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās viens cilvēks. Dzēšanas darbus apgrūtināja tas, ka telpas bija piekrautas ar sadzīves mantām, un tie noslēdzās vienos dienā.

Neilgi pēc pieciem vakarā Smiltenes novada Variņu pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, atbrīvoja  iespiestu cilvēku un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Septiņos vakarā Zentas Mauriņas ielā Rīgā deviņstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens 0,01 m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš nodots NMPD mediķiem.

Plkst. 21.16 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Ropažu novada Ropažu pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamā māja un saimniecības ēka kopumā 120 m2 platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās vienos naktī.

Aizvadītajā diennaktī dzēsts 21 kūlas ugunsgrēks. Kūlas ugunsgrēka vietā Limbažu novada Viļķenes pagastā atrasts cilvēks, kurš bija cietis un nodots NMPD mediķiem. Sausā zāle šeit dega 300 m2 platībā. Rēzeknes novada Ozolaines pagastā dega kūla 2,5 m2 platībā, bet Verēmu pagastā – 4 hektāru platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un sodāma rīcība!

Diemžēl katru pavasari ievērojami dienesta resursi tiek tērēti kūlas ugunsgrēku dzēšanai. VUGD aicina cilvēkus aizdomāties, ka tajā laikā, kamēr ugunsdzēsēji glābēji dzēš degošo kūlu, kādam iespējams ir nepieciešama palīdzība, bet to nevar operatīvi sniegt, ja visi tuvākie dienesta resursi ir iesaistīti kūlas ugunsgrēku dzēšanā. VUGD aicina Lieldienu brīvdienas pavadīt droši, neizraisot apzinātus ugunsgrēkus! Nededzini kūlu un, iespējams, tu kādam izglābsi dzīvību!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega vieglā automašīna, atkritumi, sadzīves mantas, transformators, skursteņa apšuvums, sodrēji ēkas dūmvadā un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.