Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. februāra plkst. 06.30 līdz 19. februāra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 52 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.

Aizvadīta traģiska diennakts – ugunsgrēkos gāja bojā pieci cilvēki! VUGD aicina un atgādina – rūpējieties par ugunsdrošību mājokļos:

•         nepārkuriniet krāsnis, regulāri iztīriet dūmvadus un nenovietojiet pie malkas plītīm viegli uzliesmojošus priekšmetus;

•         atcerieties, ka smēķēšana gultā ir bīstama un apdraud ne tikai smēķētāja, bet arī apkārtējo cilvēku dzīvības;

•         gatavojot ēdienu, neatstājiet to uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības;

•         nelietojiet bojātas elektroierīces;

•         uzstādiet mājokļos dūmu detektorus!

Vakar plkst.20.03 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur deviņstāvu mājas dzīvoklī dega gaitenis, virtuve un mēbeles kopumā 20m2 platībā un bija izveidojies spēcīgs sadūmojums. No ēkas tika evakuēti 45 cilvēki. Degošajā dzīvoklī tika atrasti divi bojāgājuši cilvēki, kā arī viens cilvēks tika izglābts un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst.23.22 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.10.42 tika saņemts izsaukums uz Daugavpils ielu Rīgā, kur ugunsgrēks izcēlies  daudzstāvu mājā. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg daudzdzīvokļu ēkas pagrabs, kā arī starpstāvu pārsegums un sienas pirmajā un otrajā stāvā kopumā 100m2 platībā. No ēkas tika evakuēti 15 cilvēki. Pašvaldības policija nodrošināja autobusu, kur uzturēties evakuētajiem cilvēkiem. Notikuma vietā strādā 24 ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot piecas autocisternas un autokāpnes. Plkst.17.15 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.10.12 tika saņemts izsaukums Aknīstē, kur dzīvojamā mājā dega durvis un grīda 3m2 platībā. Notikumā tika izglābts viens cilvēks. Plkst.13.59 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.08.38 VUGD saņēma informāciju, ka Jelgavas novadā deg dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg vienstāva dzīvojamā māja ar mansardu kopumā 81m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji nekavējoties devās pārmeklēt ēku. No degošā mājokļa tika iznesti trīs bojāgājuši cilvēki. Plkst.10.55 paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts un plkst.13.25 – likvidēts. Notikuma vietā strādāja arī Valsts policijas pārstāvji.