Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 14. oktobra plkst. 06.30 līdz 15. oktobra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 37 izsaukumus – 10 uz ugunsgrēku dzēšanu, 21 uz glābšanas darbiem, bet seši izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 19.15 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu Daugavpilī, kur 150m2 lielā vienstāva dzīvojamā mājā dega pirmais stāvs 40 m2 platībā un bēniņi 20m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no mājokļa evakuējās cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem. Plkst. 20.56 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts. Ugunsgrēka iespējamais cēlonis saistīts ar apkures iekārtas nedrošu lietošanu, jo uz apkures iekārtas tika glabāts kurināmais un citi degtspējīgi materiāli.

Plkst. 13.29 tika saņemts izsaukums Aucē, kur vienstāva mājā uz plīts dega sadzīves priekšmeti 2m2 platībā. No ēkas pirms VUGD ierašanās bija evakuējies viens cilvēks. Plkst. 14.49 ugunsgrēks tika likvidēts. Dūmu detektors mājoklī nebija uzstādīts.

VUGD atgādina: ievērojiet piesardzību, apsildot mājokļus!

Aizliegts izmantot bojātus dūmvadus un krāsnis, kā arī tās pārkurināt!

Ja mājokļa apsildīšanai izmanto malku, jāpārliecinās, ka pagales nav garākas par kurtuvi.

Kurināmajam un citiem degtspējīgiem materiāliem jāatrodas vismaz 1,2 metru attālumā no kurtuves atveres.

Apkures iekārtas virsmai jābūt brīvai no degtspējīgiem materiāliem, piemēram, uz tās nedrīkst žāvēt kurināmo, drēbes un apavus.

VUGD aicina, apsildot mājokli, vienmēr uzraudzīt apkures krāsnis un katlus, ja vien to tehniskās ekspluatācijas noteikumi neparedz citādi.

Plkst. 15.32 tika saņemts izsaukums Liepājā, kur dega divstāvu mājas pirmā stāva dzīvoklis, ārsiena un jumts 75m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies seši cilvēki un vēl astoņus – evakuēja ugunsdzēsēji glābēji, Notikumā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 18.01 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks likvidēts. Dzīvoklī, kurā izcēlās ugunsgrēks, nebija uzstādīts dūmu detektors.

VUGD atgādina, ka visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega vieglā automašīna, piededzis ēdiens, elektrības rozete dzīvoklī, sodrēji dzīvojamās mājas dūmvadā, celms un kūdra, lapu kaudze, mikroautobuss.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Aizkraukles novada Seces pagastā, kur Daugavā atradās vieglā automašīna. Transportlīdzeklis no ūdens tika izcelts. Cilvēku automašīnā nebija.