Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 4.aprīļa plkst. 6.30 līdz 5.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 194  izsaukumus – 165 uz ugunsgrēku dzēšanu un 14 uz glābšanas darbiem, bet 15 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakardien plkst. 21.04 VUGD saņēma izsaukumu uz kādu daudzstāvu ēku Rīgā, kur bija izcēlies ugunsgrēks. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka vienā no ēkas dzīvokļiem bija dedzis televizors 2m2, kuru iedzīvotājam bija izdevies nodzēst saviem spēkiem pirms VUGD ierašanās. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš dzēsa ugunsgrēku un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Plkst. 21.59 tika saņemts izsaukums uz Daugavpili, kur no daudzstāvu dzīvojamās mājas bija redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienā no ēkas dzīvokļiem deg sadzīves mantas 2m2 platībā. ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotā dzīvokļa izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 22.52 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakardien VUGD dzēsa 111 kūlas ugunsgrēkus, kuros izdega 370 hektāri Latvijas zemes. Šogad kopumā reģistrēti jau 870 kūlas ugunsgrēki, kas ir par vairākiem simtiem vairāk nekā pērn šajā laikā.

Pieturoties sausajam un vējainajam laikam, kūlas ugunsgrēku platības un skaits ar katru dienu pieaug, kā arī arvien biežāk ugunsdzēsēji dzēš ēkas, kuras aizdegušās kūlas degšanas rezultātā. Vakardien plkst. 16.51 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Nīcas novada Nīcas pagastu, kur bija izcēlies kūlas ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka kūlas degšanas rezultātā aizdedzies arī šķūnis 30m2 platībā un liesmas apņēmušas divstāvu dzīvojamās mājas jumta konstrukcijas un bēniņus 100m2 platībā. Notikuma vietā vairāk nekā 20 ugunsdzēsēju glābēju, Grobiņas pašvaldības ugunsdzēsēju formējuma darbinieki un NBS zemessargi gandrīz četru stundu laikā šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku likvidēja, nosargājot no liesmām nosargāt deviņas ēkas un nepieļaujot  uguns izplatību piejūras meža un kāpu zonā.

Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki aizvadītajā diennaktī bija izcēlušies:

150 hektāri – Daugavpils novada Kalkūnes pagastā; 53 hektāri – netālu no Kleistu ielas Rīgā; 20 hektāri – Rēzeknes novada Griškānu pagastā; 15 hektāri – Babītes novada Babītes pagastā, Ciblas novada Zvirgzdenes pagastā un Nīcas novada Nīcas pagastā; 12 hektāri – Ludzas novada Pureņu pagastā.

Iespējams tieši kūlas degšanas rezultātā nodega arī vairākas ēkas – Babītes novadā, degot kūlai 15 hektāru platībā, dega arī divi šķūņi 40m2 platībā un meža zemsedze 5 hektāru platībā, Pļaviņu novadā, degot kūlai 3 hektāru platībā, dega arī dārza māja 10m2 platībā, šķūnis 30m2 platībā un pagrabs 10m2 platībā, Babītes novadā, degot kūlai 1 hektāra platībā, dega trīs dārza mājas 50m2 platībā, Ludzā, degot kūlai 100m2 platībā, aizdegās arī neapsaimniekotas ēkas vārti, bet Limbažu novadā, degot kūlai 1,5 hektāru platībā, nodega arī neapsaimniekota ēka 90m2 platībā.

VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina iedzīvotājus sakopt sev piederošās teritorijas bez kūlas dedzināšanas un gadījumos, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks – nekavējoties zvanīt VUGD uz tālruni 112!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, meži, koks, zaru kaudzes, sēta, sadzīves mantas, sodrēji trīs ēku dūmvados, trīs gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, sausā tualete, traktors, mikroautobuss, garāža, četras dārza mājas, sešas saimniecības ēkas, trīs šķūņi, dzīvojamā māja.

Sagatavoja: Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa