Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 12. marta plkst. 6.30 līdz 13. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 264 izsaukumus – 20 uz ugunsgrēku dzēšanu, 220 uz glābšanas darbiem, bet 24 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 9.32 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Preiļos, kur no dzīvojamās mājas jumta nāca dūmi. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg vienstāva koka dzīvojamās mājas jumta konstrukcija un starpstāvu pārsegums 60m2 platībā un izveidojies liels piedūmojums. Notikuma vietā tika atrasts cilvēks, kurš bija gāji bojā. Plkst. 13.21 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī plkst. 7.52 VUGD saņēma izsaukumu uz Patversmes ielu Rīgā, kur piecstāvu sabiedriskā ēkā ražošanas telpās dega tehnoloģiskā iekārta un sadzīves mantas 100m2 platībā. Notikuma vietā bija nostrādājusi automātikā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma. Plkst. 11.36 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Saistībā ar vēja radītiem postījumiem laika posmā no vakardienas plkst. 16.00 līdz šā rīta plkst. 7.30 VUGD ir saņēmis 222 izsaukumus. Lielākoties bija nepieciešams novākt kokus, kas aizšķērsoja ceļa braucamo daļu. Atsevišķos gadījumos bija nepieciešams novākt un norobežot bojātas ēku konstrukcijas, kas radīja apdraudējumu iedzīvotajiem, piemēram, Liepājā bija sabrukusi dekoratīva ķieģeļu siena, bet Rīgā bīstami sasvērās neapsaimniekotas divstāvu koka ēkas siena. Cietušo šajos notikumos nav. Tomēr stiprais vējš ir prasījis upurus. Aknīstē koks bija nogāzies uz vieglās automašīnas, kā rezultātā gāja bojā divi cilvēki.

Sagatavoja: Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa