Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 29.jūlija plkst. 6.30 līdz 1.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 157 izsaukumus – 57 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā vienu uz meža ugunsgrēku, 63 uz glābšanas darbiem, bet 37 izsaukumi bija maldinājumi.

Šorīt plkst. 06.01 Lubānas, Gulbenes un Cesvaines ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Gulbenes novada Līgo pagastu, kur dega fermas ēkas jumta konstrukcijas 360m2 platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām nosargāt lielāko daļu ēkas un blakus esošo šķūni ar siena ruļļiem. Liesmu izplatīšanās tika ierobežota plkst. 07.55, bet konstrukciju jaukšanas un dzēšanas darbi turpinās.

Vakar plkst. 18.33 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Kooperatīva ielu Jelgavā, kur ugunsgrēks izcēlies trīsstāvu dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka trešā stāva dzīvokļa virtuvē deg sadzīves mantas 1m2 platībā. Dzīvoklī atradās pieci cilvēki, kurus ugunsdzēsēji glābēji izglāba, izvedot caur kāpņu telpu ārpus ēkas, un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 19.08 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Īsi pirms plkst. 20.00 saņemts izsaukums uz Dalbes ielu Olainē, kur mežā apmaldījies cilvēks. Izmantojot autocisternas skaņas signālu, cilvēkam norādīts pareizais virziens izejai no meža.

Sestdien plkst. 14.07 saņemts izsaukums uz Priekuļu ielu Cēsīs, kur ūdenstilpē slīkst cilvēks. Notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji ar laivu apsekoja vietu, kur pēdējo reizi cilvēks redzēts, bet cilvēku neatrada. Tika piesaistīti ugunsdzēsēji glābēji ūdenslīdēji un, veicot zemūdens meklēšanas darbus, bojāgājušais atrasts un izcelts krastā.

Īsi pirms plkst. 19.00  ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Cēsu novada Kaives pagastu, kur upē slīkst cilvēks. Notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji apsekoja norādīto vietu, kur cilvēks pazudis zem ūdens. Pēc aptuveni stundas meklēšanas darbiem, bojāgājušais atrasts un izcelts krastā.

Piektdien plkst. 15.15 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Anniņmuižas ielu Rīgā, kur noticis ceļu satiksmes negadījums. Notikuma vietā konstatēts, ka notikusi divu vieglo automašīnu sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji no automašīnas atbrīvoja vienu cilvēku un nodeva NMPD mediķiem. Tika sakārota ceļa braucamā daļa un automašīnām atvienotas akumulatora klemmes. Plkst. 16.06 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Piektdien Rumbas ielā Rīgā no Daugavas upes izcelts bojāgājis cilvēks, bet svētdien Rēzeknes novada Mākoņkalna pagastā un Talsu novada Ģibuļu pagastā  no ūdenstilpēm izcelti bojāgājuši cilvēki. Visos gadījumos cilvēki nodoti Valsts policijas darbiniekiem.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, sodrēji ēkas dūmvadā, elektrības stabs, elektrosadales skapis, siena ruļļi, sausā zāle, meža zemsedze, vieglā automašīna, dzīvojamās mājas siena, pieci šķūņi, garāža, divas saimniecības ēkas, trīs dārza mājas, divas pirtis, neapsaimniekota ēka un sešos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.