Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 1. jūnija plkst. 6.30 līdz 2. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 59 izsaukumus – 34 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā septiņus uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 21 uz glābšanas darbiem, bet četri izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 14.48 VUGD saņēma izsaukumu uz Kuldīgu, kur dega divas vienstāva dzīvojamās ēkas. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg abu ēku jumti 200m2 platībā. Šī paaugstinātā bīstamības ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja tas, ka abas mājas bija sabūvētas kopā un blakus atradās vēl citas ēkas. No uguns izplatīšanās tika nosargātas divas blakus esošas ēkas. Plkst. 17.48 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 14.18 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Daugavpils novadā, kur dega pirts un blakus esošās saimniecības ēkas jumts 30m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās, mēģinot dzēst uguni paša spēkiem, cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 16.09 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, meža zemsedze, sausā zāle, trīs gadījumos vieglās automašīnas, pa vienam gadījumam veļasmašīna, kūpinātava un sausā zāle, koka dobums, saimniecības ēka, dārza māja, sadzīves mantas, kā arī bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts piededzis ēdiens.

Vakar plkst. 22.24 tika saņemts izsaukums uz Jaunciema ielu Rīgā, kur divās vietās dega krūmi un meža zemsedze. Plkst. 00.28 dzēšanas darbi tika pārtraukti un situāciju notikuma vietā uzraudzīja Valsts meža dienests. Savukārt plkst. 05.04 VUGD darbu notikuma vietā atsāka un plkst. 06.49 ugunsgrēks tika lokalizēts. Šobrīd dzēšanas darbi turpinās.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji Aizputē no ūdenskrātuves izcēla vienu bojāgājušu cilvēku un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Sagatavoja: Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa