Jaunumi Preses relīzes
foto

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 19.aprīļa plkst. 06.30 līdz 20. aprīļa plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 125 izsaukumus – 94 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 12 meža ugunsgrēku dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem, bet 16 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 19.10 VUGD saņēma izsaukumu Ventspilī, kur dega piecstāvu dzīvojamās mājas piektā stāva dzīvokļa balkons. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg balkons un atkritumu tvertne 5m2 platībā. No ēkas bija evakuējušies četri cilvēki. Plkst. 19.41 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī valstī dzēsts 51 kūlas ugunsgrēks,  no kuriem platības ziņā lielākie ugunsgrēki reģistrēti Pļaviņu novadā, kur meža zemsedze un kūla dega 10 hektāru platībā, Rēzeknē, kur kūla dega astoņu hektāru platībā un Jēkabpilī, kur sausā zāle dega sešu hektāru platībā. Līdz ar kūlu vakar degušas arī deviņas ēkas – septiņas dārza mājas, šķūnis un siltumnīca – kā arī vieglā automašīna. Šogad valstī kopumā dzēsti jau 876 kūlas ugunsgrēki.

VUGD atgādina: kūlas dedzināšana ir aizliegta un to nav iespējams kontrolēt! Pērnās zāles dedzināšana apdraud cilvēku dzīvību, veselību un īpašumu un nodara būtisku kaitējumu videi!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi konteineros, sadzīves mantas, riepas un lapu kaudze, virtuves mēbeles, kvadracikls, terases dēļi, koks, bet divos gadījumos – saimniecības ēka.