Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 9. jūlija plkst. 6.30 līdz 10. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 53 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet 17 izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 18.02 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Salaspils novada Salaspils pagastu, kur Daugavā atradās dreifējoša motorlaiva ar bojāto dzinēju, kurā bija divi cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji nogādāja cilvēkus ar laivu krastā un plkst. 20.02 darbu notikumā noslēdza.

Plkst. 15.09 VUGD saņēma izsaukumu uz Krišjāņa Barona ielu Rīgā, kur sākotnējā informācija liecināja, ka četrstāvu ēkai deg jumts. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka sabiedriskai ēkai aizdegusies jumta konstrukcija 30 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās seši cilvēki. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 17.08.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega dārza māja, vasarnīca, ēkas ārsiena un jumta konstrukcijas, siena un griesti, autokārs, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, siena ruļļi, koka dobums, zaru kaudze un piecos gadījumos atkritumi.