Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 28.jūnija plkst. 6.30 līdz 29.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 63 izsaukumus – 30 uz ugunsgrēku dzēšanu un 17 uz glābšanas darbiem, bet 16 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Plkst. 13.55 saņemts izsaukums uz Rīgas ielu Smiltenē, kur ugunsgrēks bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg divstāvu angāra tipa ražošanas objekta siltinājums 30m2 platībā un blakus ēkai deg skaidu bunkurs 5m3 un tajā iekšā skaidas 10m2 platībā. Plkst. 16.12 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Šonakt plkst. 00.27 VUGD saņēma izsaukumu uz Olaini, kur ugunsgrēks bija izcēlies atkritumu savākšanas teritorijā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka degšana notiek lielā platībā un pastāv uguns izplatības draudi. Plkst. 5.18 ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās ugunsgrēku lokalizēt un tajā kopumā 1500m2 platībā dega nojume, angārs, divstāvu celtniecības vagoni, divi traktori, viena kravas automašīna un mazuts ar eļļu. Šobrīd ugunsgrēka dzēšanas darbi turpinās. Ņemot vērā, ka notikuma vietā norit darbs teritorijā, kurā atrodas ķīmiskas vielas, VUGD piesaistīja plašus ugunsdzēsēju glābēju resursus, lai pēc iespējas ātrāk šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku ierobežotu un likvidētu. Notikuma vietā bija ieradies arī Valsts vides dienests.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, siens, siena kaudze, malka, krūmi, koks, elektrības vadi, sadzīves elektrotehnika, ventilators, traktora piekabe ar siena ruļļiem, vieglā automašīna un neapsaimniekota ēka.

Vakar ap plkst. 16.00 saņemts izsaukums uz Bauskas novadu, kur pēc aculiecinieku teiktā, peldēt devies cilvēks, bet no ūdenstilpes ārā nav iznācis. Ugunsdzēsēji glābēji pārmeklēja ūdenstilpes gultni un atrada noslīkušo cilvēku.

Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem dzīvniekiem, vakar ugunsdzēsēji glābēji Pļavu ielā Liepājā atbrīvoja čūsku, kas atradās mikroautobusa salonā un palaida brīvībā, Lokomotīves ielā Rīgā atbrīvoja virvē sapinušos putnu, bet Loka maģistrālē Jelgavā no akas izcēla tajā iekritušu suni.

Sagatavoja: Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa