Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 8. septembra plkst. 06.30 līdz 9. septembra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 40 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 11.12 tika saņemts izsaukums uz Aviācijas ielu Jelgavā, kur dega ārpus ēkas esoša ventilācijas iekārta un ārsiena 36m2 platībā. Objektā bija nostrādājusi automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma, kā arī ugunsaizsardzības un dūmu izvades sistēmas, un no ēkas evakuējās 47 cilvēki. Plkst. 13.01 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, salmu kaudze, koks, divos gadījumos vieglās automašīnas, divos gadījumos kombaini, šķūnis, piededzis ēdiens, elektrosadales skapis daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā, dārza māja.

Vakar plkst. 20.07 VUGD saņēma izsaukumu uz Veco ostmalu Liepājā, kur Tirdzniecības kanāla uz ūdens virsmas bija izveidojies ķīmiskas vielas, iespējams, degvielas plankums aptuveni 300m2 platībā. Apsekojot teritoriju, noplūdes avots netika konstatēts un, lai ierobežotu vielas izplatību, ugunsdzēsēji glābēju uzstādīja absorbējošās bonas 50 metru garumā. Notikuma vietā strādāja arī Valsts vides dienests un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes Ostas kapteiņa dienests. Plkst. 22.03 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst. 15.04 tika saņemts izsaukums uz Vienības gatvi Rīgā, kur no kravas automašīnas bojātas degvielas tvertnes noplūda dīzeļdegviela. Ugunsdzēsēji glābēji apturēja noplūdi, pārsūknēja atlikušo degvielu rezerves tvertnē un, izmantojot absorbentu, sakārtoja ceļa braucamo daļu. Plkst.17.53 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Daugavpilī, kur cilvēks bija apmaldījies mežā. Raidot autocisternas skaņas signālu un sazinoties ar apmaldījušos pa mobilo tālruni, cilvēks tika atrasts.