Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 13.janvāra plkst. 6.30 līdz 14.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 31 izsaukumu – 12 uz ugunsgrēkiem un 13 uz glābšanas darbiem, savukārt pieci no izsaukumiem bija maldinājumi.

Plkst. 8.48 VUGD saņēma izsaukumu uz Maskavas ielu Rīgā, kur angārā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg angārs 450m2 platībā un tajā atrodas būvmateriāli. Lai likvidētu ugunsgrēku, notikuma vietā strādāja 25 ugunsdzēsēji glābēji. Plkst. 15.11 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 14.06 tika saņemts izsaukums uz Priekuļu novada Liepas pagastu, kur E.Veidenbauma muzejā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu koka ēkas otrajā stāvā deg pie malkas krāsns esošā starpsiena 2m2 platībā. Plkst. 15.50 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 17.57 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Inčukalna novada Inčukalna pagastu, kur smagā automašīna bija nobloķējusi ceļa braucamo daļu un no tās noplūda degviela. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji degvielas noplūdi apturēja, pārsūknējot degvielu uz speciālām tvertnēm. Ar evakuatora palīdzību smagā automašīna tika novilkta no ceļa un ugunsdzēsēji glābēji ceļa braucamo daļu sakārtoja. Dodoties uz šo izsaukumu, ugunsdzēsības automašīna iekļuva ceļu satiksmes negadījumā, kurā cieta pieci autobusa pasažieri. Ugunsdzēsības automašīnas šoferim izelpā netika konstatēta alkohola klātbūtne. Notikušā negadījuma apstākļus skaidros Valsts policija.

Naktī plkst. 3.22 tika saņemts izsaukums uz Kandavas novada Kandavas pagastu, kur ražošanas ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu mūra ēka deg ar atklātu liesmu 500m2 platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbus sarežģītus darīja tas, ka tuvākā ūdens ņemšanas vieta ir viena kilometra attālumā. Šīs paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts plkst. 6.05, bet tā likvidācijas darbi plkst. 9.00 vēl turpinās.

Šorīt plkst. 6.50 VUGD saņēma izsaukumu uz Bauskas novada Ceraukstes pagastu, kur dzīvojamajā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva istaba 20m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas izglāba apmēram 80 gadus vecu sievieti, bet evakuēja divus apmēram 45 gadus vecus vīriešus. Plkst. 8.50 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakardien plkst. 11.24 VUGD saņēma izsaukumu uz Sarkandaugavu pie Kundziņsalas tilta, kur ledū ielūza zemledus makšķernieks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka apmēram 200m no krasta daļēji uz ledus un ūdenī atrodas cilvēks un suns. Ar hanza dēli nokļūstot līdz ielūzušajam vīrietim, ugunsdzēsēji glābēji apmēram 58 gadus veco vīrieti kopā ar suni izvilka no ūdens un nogādāja krastā, kur vīrietis tika nodots neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem.

VUGD atgādina, ka atrasties uz ledus ir bīstami un tas apdraud cilvēka veselību un dzīvību! Ledus kārta uz ūdenstilpnēm neveidojas vienmērīgi un tā ir biezāka pie krastiem, savukārt ūdenstilpnes vidū var būt plāna. Līdztekus ledus būs plānāks arī vietās, kur ir straume, zemūdens avoti, pietekas, niedres, pie tiltu pārvadiem. VUGD aicina iedzīvotājus gadījumos, kad pamanāt, ka cilvēki ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties izsaukt ugunsdzēsējus glābējus, zvanot pa tālruni 112.

Sagatavoja: Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa