Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 2.augusta plkst. 6.30 līdz 3.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 43 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā divus uz meža ugunsgrēku, 16 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 15.27 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Valmieras novada Bērzaines pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies kaltē. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg kaltes vidusdaļa un tajā izvietotie apmēram 50 siena ruļļi kopumā 400m2 platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās ierobežot tālāku liesmu izplatīšanos un nosargāt lielāko daļu ēkas, bet, piesaistot traktortehniku un smago tehniku, tika pārkrauti un izārdīti siena ruļļi, lai ugunsdzēsēji glābēji var tos nodzēst. Dzēšanas darbos piedalījās arī Matīšu un Bērzaines brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda un tie noslēdzās plkst. 03.55.

Plkst. 12.04 VUGD saņēma informāciju, ka Februāra ielā Daugavpilī pretējās mājas logos ir redzami dūmi. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas otrajā stāvā deg dzīvoklis pilnā 30m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās viens cilvēks, un vēl viens evakuējās pēc ugunsdzēsēju glābēju norādījumiem. Diemžēl mājoklī neskanēja brīdinošais dūmu detektora signāls. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 14.11.

Vakar Jēkabpils novada Līčos no Dienvidsusējas upes izcelts bojāgājis cilvēks. Izceltais cilvēks nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, trīs vieglās automašīnas, divas veļas mašīnas, istabas griesti un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.