Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 19.novembra plkst.06.30 līdz 20.novembra plkst.06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 44 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 29 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 20.27 tika saņemts izsaukums Preiļu novadā, kur dega dzīvojamā ēka 210m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās bija evakuējušies seši cilvēki. Plkst.00.28 ugunsgrēks tika likvidēts.

Dzīvojamajā ēkā, kur izcēlās ugunsgrēks, dūmu detektors nebija uzstādīts. VUGD atgādina, ka no šā gada 1. janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, turklāt privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu! Dūmu detektors ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, sodrēji dzīvojamās ēkas dūmvadā, divas automašīnas, šķūnis un tuvumā esošie koki.

Saistībā ar stiprā vēja radītajiem postījumiem VUGD saņēma 13 izsaukumus – 10 gadījumos bija nepieciešams atbrīvot brauktuvi no nolūzušiem kokiem, vienā gadījumā koks bija uzgāzies automašīnai, bet vēl vienā gadījumā tika demontēts nolūzis apgaismes stabs.