Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 11.augusta plkst. 6.30 līdz 12.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 57 izsaukumus – 24 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā vienu uz meža ugunsgrēku, 24 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Šonakt plkst. 2.35 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Jēkabpils novada Mežāres pagastu, kur ugunsgrēks izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka deg pirmā stāva dzīvoklis 30m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās seši cilvēki. Plkst. 4.42 ugunsgrēks likvidēts. Dzēšanas darbos piedalījās arī Mežāres brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība.

Plkst. 14.00 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Jelgavas novada Svētes pagastu, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma vieglajā automašīnā bija iespiests cilvēks, bet vēl viens no tās bija izkļuvis pats saviem spēkiem. Ar hidraulisko instrumentu palīdzību ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja cilvēku un nodeva viņu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 14.43.

Plkst. 16.56 VUGD saņēma izsaukumu uz Patversmes ielu Rīgā, kur bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja ka deg atkritumi, koka piebūve un divi mikroautobusi ar kopējo platību 80m2 un liesmas arī pārņēmušas mūra ēkai fasādi 20m2 platībā. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 19.14.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, zaru kaudze, sausā zāle, siens, salmu rugāji, zemes frēze, dūmvadā sodrēji, jumta kāpnes, traktors, siena prese, divas vieglās automašīnas, elektroinstalācija, elektrības stabs un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.