Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 3.jūnija plkst. 06.30 līdz 4.jūnija plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 41 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem divi bija meža ugunsgrēki, 16 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst.22.55 tika saņemts izsaukums Burtnieku novadā, kur cilvēks bija apmaldījies mežā. Izmantojot autocisternas skaņas signālu un sazinoties ar apmaldījušos personu pa mobilo tālruni, tika norādīts virziens un cilvēks iznāca no meža. Plkst.01.14 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst.10.02 VUGD steidzās uz izsaukumu Krustpils ielā Rīgā, kur ražošanas ēkā bija eksplodējusi muca ar ķīmisku vielu. Notikumā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies 100 cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji pārbaudīja telpas un plkst.11.03 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega trīs vieglās automašīnas, dzīvojamās mājas jumts un šķūnis, atkritumi, meža zemsedze, siena ruļļi, šķūnis, piededzis ēdiens, traktors, neapsaimniekota ēka.

Vakar VUGD Alūksnē saņēma informāciju, ka Alūksnes ezerā uz piepūšamā matrača peld nepilngadīga persona un nereaģē uz līdzcilvēku aicinājumiem peldēt uz krastu. Glābšanas darbus notikuma vietā nebija jāveic, jo pēc ugunsdzēsēju glābēju uzaicinājuma, cilvēks izpeldēja krastā. VUGD atgādina, ka jāievēro piesardzība atpūtā pie ūdens un izmantojot peldlīdzekļus! Piepūšamie matrači, pūšļi, riņķi un citas rotaļlietas, kuras var izmantot tikai krastā un tās nav piemērotas peldēšanai!