Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 11. janvāra plkst. 06.30 līdz 12.janvārim plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 44 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet 13 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst.10.13 VUGD saņēma izsaukumu uz Uzvaras ielu Dobelē, kur divstāvu sociālās aprūpes mājā bija dedzis mobilā tālruņa lādētājs 0,01m2 platībā kā rezultātā bija izveidojies sadūmojums. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies 13 cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji pārbaudīja telpas un plkst.10.23 darbu notikuma vietā pabeidza.

VUGD atgādina: ievērojiet piesardzību, izmantojot un uzlādējot elektroierīces! Rīkojieties atbilstoši lietošanas instrukcijā norādītajiem ieteikumiem un padomiem par pareizu ierīču izmantošanu!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega sodrēji dzīvojamo māju dūmvados, trīs vieglās automašīnas, atkritumi, graudi šķūnī, piededzis ēdiens cepeškrāsnī, šķūnis ar malku, piebūves ārsiena.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Uzvaras bulvārī Rīgā, kur bija notikusi trīs vieglo automašīnu sadursme. Avarējušajām automašīnām tika atvienotas akumulatoru klemmes, un notikuma vietā sakārtota ceļa braucamā daļa. Savukārt Imantas ielā Rīgā ugunsdzēsēji glābēji novērsa gāzes noplūdi no vieglās automašīnas gāzes iekārtas, bet Talsu novada Ārlavas pagastā vieglā automašīna bija nobraukusi no ceļa braucamās daļas un apgāzusies uz sāniem. Ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja no automašīnas cilvēku un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, kā arī atvienoja avarējušā transportlīdzekļa akumulatoru klemmes un novietoja to uz riteņiem.