Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 23.septembra plkst. 06.30 līdz 24.septembra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 46 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 21 uz glābšanas darbiem, bet 13 izsaukumi bija maldinājumi.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega riepas, četros gadījumos atkritumi, papīru kaudze, divos gadījumos dārza mājas, skaidu un atkritumu kaudzes, vieglā automašīna, siena ruļļi, dzīvojamā māja.

Vakar plkst. 20.17 VUGD saņēma izsaukumu uz Alojas novadu, kur divi cilvēki bija apmaldījušies mežā. Raidot autocisternas skaņas signālu un sazinoties pa mobilo tālruni, tika norādīts virziens un cilvēki iznāca no meža.

VUGD atgādina: ievērojiet piesardzību dodoties uz mežu! Ņemiet līdz uzlādētu mobilo tālruni un, ja iespējams, neejiet uz mežu vienatnē. Lai izvairītos no apmaldīšanās, centieties iegaumēt vietu, kur esat iegājuši mežā un kur esat pārvietojušies!

Plkst. 18.38 tika saņemts izsaukums Tukumā, kur daudzstāvu dzīvojamā mājā bija jūtama gāzes smaka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvoklī pie gāzes skaitītāja notiek noplūde, kuru nekavējoties novērsa, noslēdzot gāzes padevi ēkai. No ēkas tika evakuēti 18 iedzīvotāji, atvērti logi un durvis, lai izvēdinātu telpas. Notikuma vietu apsekoja arī Latvijas propāna gāzes pārstāvis un plkst. 20.26 iedzīvotāji varēja atgriezties mājokļos.