Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 26.maija plkst. 6.30 līdz 27. maijam plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 41 izsaukumu – 10 uz ugunsgrēku dzēšanu, 21 uz glābšanas darbiem, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 00.16 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Bauskas novada Vecumniekiem, kur divstāvu daudzdzīvokļu ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas pirmajā stāvā deg dzīvoklis 27m2 platībā un ir izveidojies liels sadūmojums. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās astoņi cilvēki. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 00.16. Diemžēl degošajā dzīvoklī par ugunsgrēka izcelšanos savlaicīgi nebrīdināja dūmu detektors un tas tika pamanīts, jau kāpņu telpā izveidojoties sadūmojumam.

Plkst. 20.21 saņemts izsaukums uz Maskavas ielu Rīgā, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka trešā stāva kāpņu telpā deg durvju paklājs 0,2m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas izglāba divus cilvēkus. Plkst. 21.00 ugunsgrēks likvidēts.

Vakar īsi pēc plkst. 20.00 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Ķīšezeru Rīgā, kur peldlīdzeklim bija radušās problēmas. Notikuma vietā konstatēts, ka pirms VUGD ierašanās no jahtas Valsts policijas darbinieki ar kuteri izglāba sešus cilvēkus. Ugunsdzēsēji glābēji uzstādīja norobežojošās bonas, lai novērstu iespējamo degvielas noplūdi.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, elektrības vadi, elektrolīnijas balsts un siltumnīca.