Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 6. janvāra plkst. 06.30 līdz 7.janvārim plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 32 izsaukumus – 10 uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst.20.14 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu  Vietalvas ielā Rīgā, kur dega vienstāva mūra ēka 9m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no piedūmotās ēkas garāmgājēji izveda cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. VUGD pateicas iedzīvotājiem par pašaizliedzīgo rīcību! Plkst.21.30 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza. Dūmu detektors mājoklī nebija uzstādīts.

VUGD atgādina: visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu! Ugunsnelaimi ne vienmēr var paredzēt, bet darbspējīgs dūmu detektors palīdzēs pamanīt sadūmojumu telpā un izglābties!

Plkst.19.58 VUGD saņēma izsaukumu uz Atmodas ielu Jelgavā, kur ugunsgrēks izcēlies piecstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva balkonā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg balkona siena, durvis un egle kopumā 10m2 platībā. Visticamāk, ugunsgrēks izcēlās no svecēm, kas dedzinātas eglītē. Ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās un plkst.20.23 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza. 

Plkst.16.44 tika saņemts izsaukums uz dzīvojamo māju Smiltenes novadā. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī bija deguši elektrības vadi 1m2 platībā. Dzīvoklī tika atrasts bojāgājis cilvēks. Konkrēts laiks, ka bija noticis ugunsgrēks nav zināms, jo degšanu nebija ievērojis neviens no mājas iedzīvotājiem un dzīvoklī nebija uzstādīts dūmu detektors. Plkst.17.38 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, sodrēji četru ēku dūmvados, elektrības rozete, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, vieglā automašīna, pirts un dzīvojamā māja.

Vakar plkst.09.04 VUGD saņēma izsaukumu uz Saldus novadu, kur bija notikusi kravas automašīnas un vieglās automašīnas sadursme. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji ar hidraulisko instrumentu palīdzību no vieglās automašīnas atbrīvoja cilvēku, kuram NMPD mediķi konstatēja nāvi. Ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja ceļa braucamo daļu. Plkst.12.53 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.