Jaunumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 16.novembra plkst.06.30 līdz 17.novembra plkst.06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 31 izsaukumu – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 18 uz glābšanas darbiem, bet četri izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst.10.52 VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu ielu Rīgā, kur divstāvu ēkas pagrabā bija sagruvusi sija un starpstāvu pārsegums 2m2 platībā. No ēkas tika evakuēti 16 cilvēki. Ēku apsekoja būvinženieris, nosakot, kuras telpas būvē nav izmantojamas. Darbu notikuma vietā turpināja Pašvaldības policija, lai risinātu jautājumus par cilvēku izmitināšanu. Plkst.12.37 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega piededzis ēdiens, atkritumi, sadzīves mantas garāžā, dīvāns, kūpinātava, vieglā automašīna, kā arī četros gadījumos sodrēji dzīvojamo māju dūmvados.

Katru gadu ugunsdzēsēji glābēji dzēš vairāk nekā 500 ugunsgrēkus, kuros netīrītu skursteņu dēļ deg sodrēji dūmvados. Nereti karstums un dzirksteles no dūmvada iekļūst jumta konstrukcijās, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku. VUGD atgādina: ievērojiet piesardzību, izmantojot apkures ierīces un iekārtas, kā arī iztīriet sodrējus no skursteņiem!