Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 14. septembra plkst. 06.30 līdz 15. septembra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 24 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet trīs izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 13.41 VUGD saņēma izsaukumu uz Aizputi, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega dīvāns 5m2 un istabas siena 4m2 platībā un bija izveidojies spēcīgs piedūmojums. Notikumā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 15.21  VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

VUGD atgādina, ka visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, sadzīves priekšmeti divstāvu ražošanas ēkā, elektrolīnijas balsta stabs, piededzis ēdiens,

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Limbažu novadā, Staicelē, kur bija mežā bija apmaldījies cilvēks. Raidot autocisternas skaņas signālu un sazinoties pa mobilo tālruni, ugunsdzēsēji glābēji norādīja virzienu un cilvēks tika atrasts. Limbažu novadā, Alojā, ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot izbīdāmās kāpnes un imobilizācijas dēli, no vienstāva ēkas jumta nocēla cilvēku, kurš bija cietis, un nodeva NMPD mediķiem. Savukārt Līgas ielā Liepājā, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums, ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja braucamo daļu, bet Baznīcas ielā Mazsalacā ar absorbentu savāca eļļu, kas aptuveni 5m2 platībā atradās un ceļa braucamās daļas.