Jaunumi Preses relīzes
avārija

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 2. novembra plkst. 06.30 līdz 3. novembra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 42 izsaukumus – 10 uz ugunsgrēku dzēšanu, 22 uz glābšanas darbiem, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi.

Šorīt plkst. 05.23 VUGD saņēma izsaukumu Viļņu ielā Salacgrīvā, kur avarējusi kravas automašīna un ietriekusies mājas sienā. Ugunsdzēsēji glābēji ar hidrauliskiem instrumentiem atbrīvoja transportlīdzeklī iespiesto autovadītāju un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Iedzīvotājs no ēkas ir evakuējies. Notikuma vietas teritorija norobežota. Noplūdusī viela ir noklāta ar putām. Satiksme Viļņu ielā Salacgrīvā slēgta abos virzienos. Dienesti turpina darbu notikuma vietā.

Vakar plkst. 15.50 tika saņemts izsaukums Liepājā, kur divstāvu mājas pirmā stāva dzīvoklī dega starpsiena un skaidu briketes 2m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki un ugunsdzēsēji glābēji izglābta vēl vienu cilvēku. Plkst. 17.35 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 10.01 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā, kur piecstāvu ēkā dzīvoklī dega sadzīves priekšmeti 10m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas izglāba divus  cilvēkus, kuri bija cietuši un tika nodoti NMPD mediķiem. Plkst. 11.28 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Vakar plkst. 15.51 saņemts izsaukums Liepājā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā jūtama gāzes smaka. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka trešā stāva dzīvoklī notiek gāzes noplūde no bojātas plīts. Gāzes avārijas dienesta darbinieki novērsa noplūdi. No ēkas evakuēti 15 cilvēki. Plkst. 17.03 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst. 19.08 VUGD saņēma izsaukumu Valkā, kur piestāvu mājas dzīvoklī no plīts bija radusies gāzes noplūde. No ēkas tika evakuēti 11 cilvēki. Iespējamais gāzes noplūdes cēlonis – aiz neuzmanības nenoslēgta gāzes padeve. Telpas tika izvēdinātas un plkst. 19.53 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.