Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 8. jūnija plkst. 6.30 līdz 9. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 90 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 54 uz glābšanas darbiem, bet 19 izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 16.14 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Jūrmalu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju daudzdzīvokļu mājā bija izveidojies sadūmojums.Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka četrstāvu dzīvojamā mājā dzīvoklī deg sadzīves mantas 1m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 16.37 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 15.25 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Babītes novadu, kur dega garāža 1250m2 platībā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg garāžas jumts 800m2 platībā un garāžas pirmais stāvs 450 m2 platībā un blakus telpā izveidojies spēcīgs sadūmojums. Šī paaugstinātās bīstamības ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja ūdens ņemšanas vietai pretī novietotā smagā automašīna, kas traucēja uzstādīt autocisternu. Plkst. 19.26 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 10.49 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā, kur veicot remonta darbus aizdegās autobuss. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka bija dedzis autobuss 15m2 platībā un no bojātas degvielas tvertnes iztek degviela. Notikumā cieta cilvēks, kurš nodots NMPD mediķiem. Izlijusī degviela ar absorbenta palīdzību tika savākta un VUGD darbu notikuma vietā pabeidza plkst. 13.17.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, elektrības vads, elektrības rozete, siltumizolācija, pirts, saimniecības ēka un sausā zāle, jumts, stārķa ligzda, garāža, vieglā automašīna, divos gadījumos elektrības sadales skapis, kā arī vienā gadījumā bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts piededzis ēdiens.

Vakar VUGD saņēma 40 izsaukumus saistībā ar vēja brāzmu un negaisa radītiem postījumiem, no kuriem 18 bija Rīgā un Pierīgā, 15 Vidzemē, bet 7 Zemgalē. Visvairāk izsaukumu saņemts laika posmā no plkst.18.00 līdz 22.00. Lielākoties, bija nepieciešams novākt pārkritušus kokus no ceļu braucamās daļas, savukārt Stopiņu novadā koks bija uzgāzies uz garāžas jumta, bet Salaspils pagastā – uz elektrolīnijas vadiem.

Sagatavoja: Preses un sabiedrības informēšanas nodaļa