Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 6.janvāra plkst. 6.30 līdz 7.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 37 izsaukumus – 21 uz ugunsgrēku dzēšanu un 12 uz glābšanas darbiem, savukārt četri no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkos gāja bojā trīs cilvēki un cieta arī trīs. 

Vakar divos ugunsgrēkos gāja bojā trīs cilvēki. Abi ugunsgrēki norisinājās Rīgā dārza mājiņās. Plkst. 16.47 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Mālu ielu Rīgā, kur dega dārza māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dārza māja deg ar atklātu liesmu 25m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 60 gadus vecs vīrietis.

Neilgi pēc tam, plkst. 19.15, tika saņemts izsaukums uz Tīruma ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dārza mājā. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties, dārza māja dega ar atklātu liesmu 15m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 45 gadus veca sieviete un 50 gadus vecs vīrietis.

Naktī plkst. 1.41 tika saņemts izsaukums uz Kūrmājas prospektu Liepājā, kur ugunsgrēks bija izcēlies sabiedriskā ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu ēkas pagrabā deg sadzīves mantas un atkritumi 5m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta apmēram 54 gadus vecs vīrietis, kurš tika hospitalizēts.

Šonakt, plkst. 3.35, VUGD saņēma informāciju, ka Saulrītu ielā Cēsīs deg angārs un tajā esošās automašīnas. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka koka angārs, kas apšūts ar metāla loksnēm, deg ar atklātu liesmu aptuveni 600m2 platībā un tam jau ir deformējies jumts. Ugunsdzēsēji glābēji no degošās ēkas paspēja iznest daļu gāzes un skābekļa balonu, kā arī tvertnes ar dīzeļdegvielu. Tomēr dzēšanas darbus apgrūtināja gan tas, ka uguns un karstuma ietekmē angāra metāla konstrukcijas deformējās, gan arī angāra iekšienē notiekošie automašīnu degvielas bāku sprādzieni. Ugunsgrēkā sadega divas smagās automašīnas un puspiekabe. Ugunsgrēka dzēšanas darbos tika iesaistīti Cēsu, Valmieras un Siguldas ugunsdzēsēji. Ugunsdzēsēji glābēji plkst.5.19 novērsa liesmu izplatību, bet šobrīd dzēšanas darbi vēl turpinās.

Plkst. 13.25 VUGD saņēma izsaukumu uz Kundziņsalas līniju Rīgā, kur vienstāvu garāžā bija noticis negadījums, kā rezultātā ēkai gruzdēja bēniņu pārsegums 1m2 platībā un cieta divi apmēram 40 gadus veci vīrieši, kuri tika hospitalizēti. Notikušā apstākļus skaidros Valsts policija.

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumu Lašu ielā Jūrmalā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī no iedegtas sveces bija aizdegusies eglīte 1m2 platībā. Iedzīvotājiem izdevās degošo eglīti nodzēst vēl pirms VUGD ierašanās. Lai neizceltos ugunsnelaimes, VUGD aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un sveces eglēs nededzināt.

Sagatavoja: Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa