Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 12.oktobra plkst.06.30 līdz 13.oktobra plkst.06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 48 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst.20.39 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā, kur daudzstāvu dzīvojamā mājā vannas istabā dega papīri 0,1m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Liesmas apdzēstas pirms VUGD ierašanās.

Plkst.22.55 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur daudzdzīvokļu ēkā dega sadzīves mantas 0,5m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no piedūmotā dzīvokļa evakuējās cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Plkst.23.33 ugunsgrēks tika likvidēts.

Dzīvokļos, kur izcēlās ugunsgrēks, dūmu detektors nebija uzstādīts. VUGD atgādina, ka no šā gada 1. janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, turklāt privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu! Dūmu detektors ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, divos gadījumos dzīvojamās mājas, divas vieglās automašīnas, divos gadījumos dārza mājas, grīda dzīvojamā mājā, piededzis ēdiens, šķūnis, ventilators, neapsaimniekota ēka.