Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 11.janvāra plkst. 6.30 līdz 12.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 43 izsaukumus, no kuriem 22 bija uz ugunsgrēkiem un 17 uz glābšanas darbiem, savukārt četri no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkos gāja bojā divi cilvēki.

Vakardien plkst. 8.12 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Preiļu novada Pelēču pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu koka dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu 80m2 platībā un tai ir iebrucis jumts. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 70 gadus vecs vīrietis. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 12.32.

Plkst. 13.01 VUGD saņēma izsaukumu uz Jēkabpils novada Ābeļu pagastu, kur dega neapdzīvota dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu ēkā deg sadzīves mantas, atkritumi un jumts 70m2 platībā. Plkst. 15.19 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī plkst. 00.23 VUGD saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Daukstu pagastu, kur dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu koka dzīvojamā māja 180m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās trīs cilvēki. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 67 gadus vecs vīrietis. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 5.29 un kā tā iespējamais izcelšanās iemesls tiek minēts īssavienojums elektroierīcē.

Plkst. 00.56 tika saņemts izsaukums uz Baldones ielu Iecavā, kur saimniecības ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka 70m2 platībā deg saimniecības ēka ar malkas šķūni. Plkst. 4.09 ugunsgrēks tika likvidēts un kā tā iespējamais izcelšanās cēlonis tiek minēts īssavienojums elektroierīcē.

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, eļļa, šķelda, riepas, divas vieglās automašīnas, traktors, šķūnis, sodrēji četru ēku dūmvados un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Līdztekus vakardien ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem un dzīvniekiem. Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā, pēc ceļu satiksmes negadījuma, ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja automašīnā iespiestu cilvēku un nodeva neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Savukārt Stopiņu novadā no akas tika izcelts tajā iekritis suns un nogādāts veterinārajā klīnikā.

Sagatavoja: Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa