Jaunumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 17.novembra plkst.06.30 līdz 19.novembra plkst.06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 88 izsaukumus – 39 uz ugunsgrēku dzēšanu, 39 uz glābšanas darbiem, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi.

Šorīt plkst.04.47 tika saņemts izsaukums uz Tirzas pagastu Gulbenes novadā, kur deg šķeldošanai paredzēta zaru kaudze 300m2 platībā. Plkst.06.18 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts un patlaban turpinās tā dzēšanas darbi.

Plkst.04.51 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Jēkabpilī, kur daudzdzīvokļu ēkā dega dzīvokļa durvis un sadzīves mantas 10m2 platībā. No piedūmotās ēkas tika evakuēti trīs cilvēki un izglābti vēl deviņi cilvēki, no kuriem viens bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks. Plkst.07.32 ugunsgrēks tika likvidēts. Nevienā no ēkas dzīvokļiem nebija uzstādīti dūmu detektori.

Vakar plkst.12.04 VUGD saņēma izsaukumu uz Bauskas novada Mežotnes pagastu, kur dega garāžu komplekss 150m2 platībā. Plkst.15.39 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.18.53 tika saņemts izsaukums uz Krustpils novadu, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī dega sadzīves mantas un televizors kopumā 3m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās bija evakuējušies četri cilvēki, ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotām telpām izveda vēl trīs cilvēkus. Uz degošā dzīvokļa ārdurvju sliekšņa tika atrasts cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Plkst.20.02 ugunsgrēks tika likvidēts. Dzīvoklī, kur bija izcēlusies ugunsnelaime, dūmu detektors nebija uzstādīts.

Plkst.08.30 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī dega sadzīves mantas un galda virsma 1m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodota NMPD mediķiem. Plkst.08.45 ugunsgrēks tika likvidēts. Dzīvoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

Vakar Preiļu novadā ugunsdzēsēji glābēji no dīķa izcēla bojāgājušu cilvēku un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Trešdienas rītā plkst.06.00 VUGD saņēma izsaukumu Madonas novadā, kur daudzdzīvokļu ēkā dega dīvāns un skapis 4m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas iznesa cilvēku, kuram NMPD mediķi konstatēja nāvi. Plkst.07.34 ugunsgrēks tika likvidēts.

Otrdien plkst.18.25 tika saņemts izsaukums Rīgā, kur deviņstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī dega sadzīves mantas 5m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa izglābti divi cilvēki, no kuriem viens bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Plkst.19.48 ugunsgrēks tika likvidēts. Dūmu detektors dzīvoklī, kur notika degšana, nebija uzstādīts.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsnelaimes ir prasījušas divu cilvēku dzīvības. 11 cilvēkus izdevās izglābt, bet četri cilvēki ugunsgrēkos bija cietuši. Ugunsgrēki bija platības ziņā nelieli, bet radīja spēcīgu sadūmojumu. Diemžēl dūmu detektori nevienā no mājokļiem, kur notika ugunsnelaimes, nebija uzstādīti. Aicinām būt līdzatbildīgiem par savu, tuvinieku un arī kaimiņu drošību un uzstādīt mājokļos dūmu detektorus! Atgādinām, ka no šī gada 1.janvāra tā ir obligāta prasība – katrā mājoklī jābūt uzstādītam dūmu detektoram, savukārt privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu. Dūmu detektors ir ierīce, kas ar skaļu skaņas signālu brīdina par mājoklī izveidojušos sadūmojumu un dod iespēju izglābties – evakuēties no piedūmotās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.