Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 24. maija plkst. 6.30 līdz 25. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 60 izsaukumus – 33 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā četrus uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet desmit izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 22.58 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Dzelzavas ielu Rīgā, kur deviņsstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens 0,1 m2 platībā. Izmantojot glābšanas maskas, ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas izglāba trīs cilvēkus. Plkst. 00.30 degšana tika likvidēta.

Plkst. 18.46 VUGD saņēma izsaukumu uz Rīgu, kur četrstāvu dzīvojamās mājas ceturtā stāva dzīvoklī dega gulta 5 m2 platībā un sadzīves mantas 2 m2 platībā. No dzīvokļiem tika evakuēti seši cilvēki, viens cilvēks tika izglābts, izmantojot glābšanas masku, un viens cilvēks, kurš ugunsgrēkā cieta, tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Notikuma vietā atrasts bojāgājušais. Plkst. 21.01 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 18.13 tika saņemts izsaukums uz Druvienas ielu Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā dega būvizstrādājumi 8 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās pašu spēkiem evakuējās 15 cilvēki, un vēl piecus cilvēkus, izmantojot glābšanas maskas, izglāba ugunsdzēsēji glābēji. Plkst. 19.10 degšana tika likvidēta.

Plkst. 17.45 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Aknīstes ielu Rīgā, kur dega divas dārza mājas 50 m2 platībā un sausā zāle 20 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanas no dārza mājas paša spēkiem evakuējās viens cilvēks. Plkst. 20.21 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 17.10 VUGD saņēma izsaukumu uz Krišjāņa Valdemāra ielu Daugavpilī, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums – vieglās un smagās automašīnas sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, atbrīvoja vienu cilvēku un nodeva NMPD mediķiem. Ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnu akumulatora klemmes, izmantojot absorbentu, sakārtoja ceļa braucamo daļu un plkst. 18.52 darbu notikuma vietā noslēdza.

Plkst. 14.12 VUGD saņēma informāciju, ka Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā dzīvojamā mājā ir sadūmojums. Notikuma vietā konstatēts, ka vienstāva dzīvojamās mājā bija degušas sadzīves mantas 10 m2 platībā un liesmas apdzēstas pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. Notikuma vietā atrasts bojāgājušais. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 15.43.

Plkst. 12.21 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Tukuma novada Lapmežciema pagastu, kur vienstāva sabiedriskās ēkas virtuvē dega elektrības rozete, ledusskapis, grīda un siena 10 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās pieci cilvēki. Dzēšanas darbu laikā cieta viens ugunsdzēsējs glābējs. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 13.49.

Plkst. 12.13 saņemts izsaukums uz Meža ielu Tukumā, kur dega pie dzīvojamās mājas piebūvēta siltumnīca 20 m2 platībā, dzīvojamās mājas siena un sadzīves mantas 15 m2 platībā, kā arī netālu esošā šķūņa siena 5 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki. Ugunsdzēsēju glābēju darbu apgrūtināja tas, ka siltumnīcā atradās daudz sadzīves mantu, kas radīja spēcīgu sadūmojumu un karstumu arī ēkā un apgrūtināja glābēju pārvietošanos. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 16.11.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega transformators, lifta motors, traktors, automašīnas motora nodalījums, dārza māja, lapene, trīs gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, dēļi, skaidu kaudze, vadi un deviņos gadījumos atkritumi.