Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 14.aprīļa plkst. 06.30 līdz 15. aprīļa plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 87 izsaukumus – 51 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā trīs meža ugunsgrēku dzēšanu, 26 uz glābšanas darbiem, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi.

Šorīt plkst. 05.29 VUGD saņēma izsaukumu Tērvetes novadā, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 1m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa tika izglābts viens cilvēks. Plkst. 06.12 ugunsgrēks tika likvidēts. Dzīvoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

Aizvadītajā diennaktī valstī dzēsti 28 kūlas ugunsgrēki,  no kuriem platības ziņā lielākie ugunsgrēki reģistrēti Rīgā, kur dega kūla un meldri piecu hektāru platībā un Daugavpilī, kur sausā zāle un niedres dega četru hektāru platībā. Šogad valstī kopumā dzēsti jau 545 kūlas ugunsgrēki.

VUGD brīdina: kūlas dedzināšana ir aizliegta un to nav iespējams kontrolēt! Pērnās zāles dedzināšana apdraud cilvēku dzīvību, veselību un īpašumu un nodara būtisku kaitējumu videi!

Vakar Krustpils novadā no dīķa izcelts bojāgājis cilvēks un nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega sodrēji dzīvojamās mājas dūmvadā, žogs un atkritumi, ražošanas ēkas skaidu bunkurs, sadzīves mantas uz balkona, benzīna kanna, koks, zaru kaudze, kūpinātava, uz plīts piededzis ēdiens, bet divos gadījumos – vieglās automašīnas.