Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 4. decembra plkst. 6.30 līdz 5.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 41 izsaukumu – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, 21 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.
Vakar plkst. 18.17 VUGD saņēma izsaukumu uz Dzirciema ielu Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī uz plīts dega piededzis ēdiens 0,01 m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa izglābts cilvēks, kurš notikumā cieta un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 18.58 ugunsgrēks likvidēts. Mājoklī, kurā izcēlās ugunsgrēks, dūmu detektors nebija uzstādīts.
Vakar saņemti vēl divi izsaukumi saistībā ar piedegušu ēdienu - uz Mārupes novada Mārupes pagastu, kur piecstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī dega bez uzraudzības atstāts ēdiens un grīda 0,5 m2 platībā, kā arī uz Katoļu ielu Jelgavā, kur četrstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā dega bez uzraudzības atstāts ēdiens 0,2 m2 platībā. Vēl viens izsaukums vakarā saņemts arī uz Kuldīgas ielu Saldū, kur četrstāvu sabiedriskā ēkā pirmā stāva virtuvē dega cepeškrāsns 2 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no telpām evakuējās četri cilvēki.
Ugunsdzēsēji glābēji katru dienu saņem izsaukumus, kuros iedzīvotāji ziņo par sadūmojumu kāpņutelpā vai dūmiem dzīvojamās ēkas logā. Visbiežāk, pārmeklējot ēku, ugunsdzēsēji glābēji konstatē, ka mājokļa virtuvē uz plīts ir piededzis ēdiens, bet mājās neviena nav vai arī cilvēki ir iemiguši. VUGD atgādina, ka, gatavojot ēdienu, nedrīkst kaut uz īsu brīdi atstāt mājokli vai aiziet atpūsties, jo, piedegot ēdienam, rodas spēcīgs sadūmojums, kas apdraud apkārtējo veselību, un karstums, kā rezultātā var aizdegties apkārt plītij esošie priekšmeti!
Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega sodrēji dūmvados, kā arī uz diviem notikumiem, kur konteineros dega atkritumi.