Jaunumi Preses relīzes
malka

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 3. janvāra plkst. 06.30 līdz 4.janvārim plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 47 izsaukumu – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 21 uz glābšanas darbiem, bet 14 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst.18.38 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Zirņu ielā Rīgā, kur daudzstāvu namā bija jūtama dūmu smaka. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka vienā no dzīvokļiem bija degušas sadzīves mantas un mēbeles 10m2 platībā kā rezultātā bija izveidojies sadūmojums. No piedūmotā dzīvokļa tika iznests viens cilvēks, kuram Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi konstatēja nāvi. Plkst.20.27 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza. Dūmu detektors mājoklī nebija uzstādīts.

VUGD atgādina: visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu! Ugunsnelaimi ne vienmēr var paredzēt, bet darbspējīgs dūmu detektors palīdzēs pamanīt sadūmojumu telpā un izglābties!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega dārza māja, garāža un trīs automašīnas, motocikls un sadzīves priekšmeti, sodrēji dzīvojamās mājas dūmvadā, atkritumi konteinerā, trīs gadījumos vieglās automašīnas, saimniecības ēka un divas vieglās automašīnas, riepas, drēbes uz sildītāja sabiedriskas ēkas pagrabā.

Plkst.12.53 VUGD saņēma izsaukumu uz Jaungulbeni, kur divstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka dzīvoklī tika kurināta plīts un slitas vilkmes dēļ telpā bija izveidojies spēcīgs sadūmojums. Pirms VUGD ierašanās iedzīvotājs, kurš garāmejot bija pamanījis sadūmojumu, no dzīvokļa bija izvedis vienu cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. VUGD pateicas iedzīvotājam par pašaizliedzīgo rīcību! Ugunsdzēsēji glābēji izņēma no plīts malku un izvēdināja telpas un plkst.13.11 darbu notikuma vietā pabeidza. Dūmu detektors mājoklī nebija uzstādīts.

VUGD atgādina: rūpējoties par siltumu mājoklī, pārliecinieties, lai apkures iekārtas ir darba kārtībā! Šo iekārtu nepareiza izmantošana ir viens no izplatītākajiem ugunsgrēku iemesliem, tāpēc neaizmirsti ievērot ugunsdrošības noteikumus:

  • neizmantojiet bojātas apkures iekārtas vai dūmvadus,
  • regulāri iztīriet sodrējus no dūmvada,
  • nelietojiet benzīnu un citu nepiemērotu degvielu krāsns iekurināšanai,
  • kurināmo un citus degtspējīgus materiālus novietojiet ne tuvāk par 1,2 metriem no apkures iekārtas durtiņām,
  • nekuriniet apkures iekārtas ar malku, kuras garums pārsniedz kurtuves izmērus,
  • nenovietojiet apkures ierīču tuvumā degtspējīgus priekšmetus, piemēram, uz krāsns vai kamīna nežāvē drēbes un apavus.