Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 28. decembra plkst. 06.30 līdz 29. decembra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 57 izsaukumus – 26 uz ugunsgrēku dzēšanu, 22 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst.06.30 VUGD saņēma informāciju no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) kolēģiem,  ka Rīgā daudzdzīvokļu mājā, bija notikusi gāzes noplūde, kā rezultātā cietuši trīs cilvēki. Gāzes noplūde tika likvidēta un notikuma vietā darbu turpināja Gāzes avārijas dienests. Plkst.07.15 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst.04.58 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastu, kur deg divstāvu pirts 56m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās seši cilvēki, no kuriem trīs bija cietuši un tika nodoti NMPD mediķiem. Plkst.06.20 ugunsgrēks lokalizēts un patlaban tā dzēšana turpinās.

Naktī plkst.00.51 VUGD saņēma izsaukumu uz Rēzeknes novada Feimaņu pagastu, kur pilnā plātībā dega vienstāva dzīvojamā māja 80m2 platībā. Notikuma vietā tika atrasts viens bojāgājis cilvēks. Plkst.04.38 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst.23.03 tika saņemts izsaukums Bauskas novada Codes pagastā, kur dega vienstāva dzīvojamās mājas bēniņu pārsegums un jumts 90m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no mājas bija evakuējušies divi cilvēki. Plkst.01.19 ugunsgrēks likvidēts. Ugunsgrēka iespējamais iemesls saistīts ar apkures iekārtas nepareizu izbūvi. Dūmu detektors ēkā nebija uzstādīts.

Plkst.11.36 VUGD saņēma izsaukumu uz Sabili, kur, kā liecināja saņemtā informācija, mājai deg jumts. Notikuma vietā konstatēts, ka vienstāva dzīvojamai mājai deg jumts pilnā 150m2 platībā. Plkst.16.28 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Vakar pēcpusdienā VUGD saņēma izsaukumu uz 11.novembra krastmalu Rīgā, kur uz Daugavas ledus atradās divi cilvēki. Cilvēki no ledus nonāca pašu spēkiem. Ugunsdzēsēji glābēji veica pārrunas ar abiem cilvēkiem un paskaidroja, kāpēc uz ūdenstilpju ledus atrasties ir bīstami. Savukārt Limbažu novada Salacgrīvas pagastā tika izglābts un nodots saimniekiem Svētupes ledū ielūzis suns.

VUGD aicina rīkoties apdomīgi un nedoties uz ūdenstilpju ledus, kā arī pieskatīt mājdzīvniekus, lai tie nenokļūtu uz aizsalušām ūdenstilpēm un nenonāktu nelaimē!