Jaunumi Preses relīzes
auto

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 26.janvāra plkst. 06.30 līdz 27.janvāra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 42 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet 13 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst.21.23 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Lielvārdes ielā Rīgā, kur divpadsmitstāvu ēkā dega dzīvoklis 15m2 platībā. Piekļūšanu notikuma vietai apgrūtināja pie ēkas novietotās automašīnas. No ēkas tika evakuēti četri cilvēki. Plkst.23.05 ugunsgrēks likvidēts. Mājoklī, kur bija izcēlies ugunsgrēks, dūmu detektors netika konstatēts.

VUGD aicina: novietojiet automašīnas pie daudzdzīvokļu namiem tā, lai neaizšķērsotu ceļu operatīvo dienestu transportlīdzekļiem! Steidzoties uz ugunsgrēku dzēšanu vai glābšanas darbiem, ugunsdzēsējiem glābējiem ir ļoti svarīgi pēc iespējas tuvāk un ātrāk nokļūt līdz notikuma vietai, un nereti tieši šīs satiksmē un neizbraucamos pagalmos lieki iztērētās sekundes ir no svara. Ikreiz, kad novietojat transportlīdzekli vai aizkavējat ceļā operatīvo transportu, padomājiet – varbūt līdzīgā gadījumā šķēršļi satiksmē traucēs ugunsdzēsējiem glābējiem pēc iespējas ātrāk palīdzēt tieši jums vai jūsu tuviniekiem!

Plkst.14.07 VUGD saņēma izsaukumu uz Rēzeknes novada Ozolaines pagastu, kur dega vienstāva pirts 5m2 platībā. Mēģinot dzēst uguni paša spēkiem pirms VUGD ierašanās, cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst.15.34 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega mikroautobuss, sodrēji dzīvojamo māju dūmvados, piededzis ēdiens, sabiedriskas vienstāva ēkas ārsiena, jumts un atkritumi konteinerā, dzīvojamā māja, telpa divstāvu biroja ēkā, vieglā automašīna

Vakar pēcpusdienā tika saņemta informācija, ka Alūksnes novada Mārkalnes pagastā uz Alūksnes ezera ledus atrodas divi cilvēki un miglas dēļ nespēj nokļūt krastā. Šoreiz glābšanas darbus nebija jāveic, jo cilvēki atnāca uz krastu pašu spēkiem.

VUGD atgādina: atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami! Jāatceras, ka ledus kārta uz ūdenstilpēm neveidojas vienmērīgi. Tā ir biezāka pie krastiem, bet ūdenstilpes vidū var būt plāna, tomēr cilvēkiem nereti veidojas maldīgs priekšstats, ka ledus ir izturīgs.

Vakar Kuldīgas novada Alsungas pagastā no vircas bedres tika izcelts bojāgājis cilvēks un nodots Valsts policijas darbiniekiem.