Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 20.janvāra plkst. 6.30 līdz 21.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 35 izsaukumus – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu un 18 uz glābšanas darbiem, savukārt seši no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks.

Šonakt plkst. 00.10 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ogres novada Ogresgala pagastu, kur dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka vienstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī deg sadzīves mantas 6m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta apmēram 38 gadus vecs vīrietis, kurš guva apdegumus un tika nodots neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Plkst. 1.54 ugunsgrēks tika likvidēts.

Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies Rēzeknes novada Lendžu pagastā, kur dega zem viena jumta esoša vienstāvu garāža un šķūnis 60m2 platībā un traktors 3m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās, iedzīvotāji saviem spēkiem izstūma traktoru no šķūņa un nodzēsa. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst. 9.31 un plkst. 11.14 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, skaidu briketes, durvis, automašīnas riteņi, vieglā automašīna, ēkas grīda, dzīvojamās mājas starpsiena un sodrēji ēkas dūmvadā.

Aizvadītajā diennaktī glābēji steidzās palīgā arī vairākiem nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem – Skrundas novada Nīkrāces pagastā no divstāvu dzīvojamās mājas jumta tika nocelts kaķis, kurš tur atradās vairākas dienas, Koku ielā Rēzeknē atbrīvotas divas metāla žogā sapinušās stirnas, savukārt Mārupes novada Jaunmārupē atbrīvots metāla vārtos iesprūdis suns.

Sagatavoja: Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa