Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 27.janvāra plkst. 06.30 līdz 28.janvāra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 41 izsaukumu – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst.10.49 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Stacijas ielā Ludzā, kur vienstāva ēkā dega dzīvoklis, gaitenis un bēniņi 75m2 platībā. Piekļūšanu notikuma vietai apgrūtināja pie ēkas novietotās automašīnas. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas pa logu izcēla vienu cilvēku. No ēkas evakuējās pieci cilvēki, no kuriem viens bija cietis un tika nodots neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst.14.32 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks likvidēts. Tikai vienā no ēkas dzīvokļiem bija uzstādīts dūmu detektors.

VUGD atgādina: visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu! Ugunsnelaimi ne vienmēr var paredzēt, bet darbspējīgs dūmu detektors palīdzēs pamanīt sadūmojumu telpā un izglābties!

Plkst. 13.52 saņemts izsaukums uz Parka ielu Liepājā, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1m2 platībā. Degšana dūmvadā likvidēta, izmantojot tehnisko sāli. Plkst. 14.31 darbi notikuma vietā pabeigti. Notikuma vietā cieta viens ugunsdzēsējs glābējs, kurš tika nodots NMPD mediķiem.

Plkst.18.57 tika saņemts izsaukums Uzvaras ielā Dobelē, kur vienstāva ražošanas ēkas noliktavā dega ventilācijas filtri 10m2 platībā kā rezultātā bija izveidojies spēcīgs sadūmojums. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies astoņi cilvēki. Plkst.00.24 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst.19.29 VUGD saņēma izsaukumu uz Krievupes ielu Langstiņos, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1m2 platībā. No ēkas tika evakuēti četri. No kurtuves tika izgrābtas kurināmā ogles un izmantojot tehnisko sāli, degšana skurstenī likvidēta. Plkst.20.33 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

VUGD atgādina: netīrīts skurstenis ir ugunsbīstams! Parūpējieties, lai no ēkas dūmvada tiktu iztīrīti sodrēji! Esiet piesardzīgi, izmantojot apkures ierīces un iekārtas.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, divos gadījumos – vieglās automašīnas, piededzis ēdiens, elektrolīnijas balsta stabs.