Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 29. decembra plkst. 06.30 līdz 30. decembra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 51 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet 15 izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst.21.17 tika saņemts izsaukums uz Vecpilsētas ielu Rīgā, kur sešstāvu ēkas dzīvoklī bija konstatēta tvana gāzes noplūde. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies septiņi cilvēki un viens cilvēks bija nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Telpas tika pārbaudītas un izvēdinātas un plkst.23.14 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst.19.39 VUGD saņēma izsaukumu uz Rēzeknes novada Maltas pagastu, kur uz dzelzceļa pārbrauktuves bija notikusi vieglās automašīnas un lokomotīves sadursme. Notikumā cilvēki nav cietuši. Ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnas akumulatora klemmes un atbrīvoja pārbrauktuvi, un plkst.20.22 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst.18.33 tika saņemts izsaukums uz Muižas ielu Jūrmalā, kur četrstāvu ēkā dega augšējā stāva terase 5m2 platībā. Pirms VUD ierašanās no ēkas bija evakuējušies divi cilvēki. Plkst.20.19 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst.17.21 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Republikas laukumā Rīgā, kur daudzstāvu sabiedriskā ēkas pirmajā stāvā bija izveidojies sadūmojums kā rezultātā bija nostrādājusi automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma. Notikuma vietā pazemes komunikāciju šahtā bija deguši putekļi un vadi 0,5m2 platībā. Atklāta degšana netika konstatēta. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās 20 cilvēki un pēc VUGD ierašanās tika evakuēti vēl četri cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji pārbaudīja telpas un plkst.20.12 darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst.17.08 tika saņemts izsaukums uz Atbrīvošanas aleju Rēzeknē, kur piecstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā bija konstatēta gāzes noplūde no gāzes vada. SIA “Latvijas propāna gāze” darbinieki noplūdi novērsa. Telpas tika pārbaudītas un izvēdinātas un plkst.17.29 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst.12.30 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Jaunmārupi, kur uz autoceļa Salaspils – Babīte bija notikusi trīs vieglo automašīnu un kravas automašīnas sadursme. Notikuma vietā tika atbrīvots viens cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem, apturēta degvielas noplūde no kravas automašīnas tvertnes, kā arī sakārtota ceļa braucamā daļa. Plkst.15.48 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst.11.00 VUGD saņēma izsaukumu Līvānos, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega virtuve un istaba 10m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks. Plkst.13.33 ugunsgrēks likvidēts. Mājoklī nebija uzstādīts dūmu detektors.