Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 7.jūnija plkst. 06.30 līdz 8.jūnija plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 54 izsaukumus – 22 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem vien bija meža ugunsgrēks, 23 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Šonakt plkst.01.41 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Liepājā, kur piecstāvu ēkas otrā stāva dzīvoklī uz ieslēgtas plīts dega ēdiens 0,5m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa izglābts viens cilvēks. Plkst.02.10 ugunsgrēks tika likvidēts. Mājoklī, kur notika ugunsnelaime, dūmu detektors nebija uzstādīts.

VUGD katru dienu saņem vairākus izsaukumus, kur sadūmojumu radījis bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts un piededzis ēdiens. Šādi izsaukumi nereti ir vēlās vakara stundās un uz daudzstāvu dzīvojamām mājām. Platības ziņā tie ir nelieli ugunsgrēki, tomēr to radītie degšanas produkti var apdraudēt cilvēku veselību un pat dzīvību. VUGD atgādina: gatavojot un sildot ēdienu, ievērojiet piesardzību! Neatstājiet ēdienu uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības! Uzstādiet mājokļos dūmu detektorus, kas laikus vēstīs par sadūmojumu, dodot iespēju izglābties no piedūmotām telpām un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus, zvanot 112!

Plkst.19.53 VUGD steidzās uz izsaukumu Ādažos, kur dega divstāvu dzīvojamā mājas mansards, jumts un fasāde kopumā 600m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies divi cilvēki. Plkst.00.19 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts. Notikumā strādāja arī Inčukalna brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Dūmu detektori mājoklī nebija uzstādīti.

VUGD atgādina, ka visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega meža zemsedze, divos gadījumos vieglās automašīnas, divos gadījumos pirtis, granulu putekļi ražošanas objekta bunkurā, kravas automašīnas piekabes riepa, skaidas, angāra telpa, sausā zāle, atkritumi, piededzis ēdiens, lidojoša laterna.